مخالفت مفتی مصر با اجرای حکم اعدام تعدادی از اعضای اخوان‌المسلمین

مصر

مفتی مصر با عدم اجرای حکم اعدام برخی از اعضای اخوان المسلمین موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت المنتصف، مفتی مصر گزارش خود را در خصوص اعدام 528 تن از اعضای اخوان المسلمین صادر کرد که با اتهام آتش زدن مرکز پلیس مطای در المنیا و قتل مصطفی رجب، معاون فرمانده ایست بازرسی پلیس و زخمی کردن چند تن دیگر و مشارکت در کشتارها مواجه هستند.

منابع آگاه اعلام کردند که مفتی مصر در این گزارش خود با اعدام تعدادی از این متهمان موافقت کرده، اما با اعدام برخی دیگر مخالفت کرده است.

این گزارش مقدمه‌ای برای صدور حکم دادگاه در خصوص 528 تن از اعضای اخوان المسلمین است که قرار است جلسه دادگاه در این خصوص در 28 آوریل برگزار شود.

این در حالی است که شوقی علام، مفتی مصر هیچ گونه اطلاعاتی پیرامون این گزارش که به دادگاه کیفری المنیا تقدیم شده، ارائه نداد و گفت: اطلاعات پیرامون این افراد که محکوم به اعدام شده‌اند، به شدت محرمانه است، چرا که نهاد صدور فتوا وابسته به نهاد قضایی است و نباید اطلاعاتی در این خصوص ارائه شود.

در همین راستا، سازمان‌های حقوقی نزدیک به اخوان المسلمین کمپین جمع آوری امضا را در فضای مجازی آغاز کرده‌اند تا خواسته خود را برای توقف اجرای حکم اعدام 528 تن از اعضای اخوان المسلمین مطرح کنند.

انتهای پیام

کد N244109