در دیدار سنایی با وزیر انرژی فدراسیون روسیه

آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه بررسی شد

سیاسی

آخرین وضعیت همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه در عرصه‌های مختلف یکبار دیگر در دیدار مهدی سنایی سفیر جمهوری اسلامی ایران و آلکساندر نوواک وزیر انرژی فدراسیون روسیه و رئیس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور، مورد بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار سفیر جمهوری اسلامی ایران سال جاری را سال مهمی برای همکاری‌های دو کشور در زمینه انرژی نامید و اظهار کرد: چنانچه دو کشور بتوانند توافقات خود در زمینه‌های مختلف انرژی اعم از نفت، گاز و برق را عملیاتی کنند، سایر بخش‌های اقتصادی نیز تحت تاثیر این پیشرفت‌ها، گسترش خواهد یافت.

وی توسعه همکاری‌های دو کشور در زمینه برق را مهم خواند و از تمایل جمهوری اسلامی ایران جهت همکاری با روسیه در زمینه خرید برق، احداث نیروگاه‌های بخاری و نوسازی نیروگاه‌های رامین اهواز و شهید منتظری اصفهان خبر داد.

وزیر انرژی روسیه نیز ضمن اشاره به اراده قوی پوتین برای اجرایی شدن توافقات روسای جمهور دو کشور، گفت: وزارت انرژی روسیه تمهیدات لازم را در این خصوص بعمل آورده و در حال فراهم ساختن مقدمات سفر هیات روسی و آماده سازی پیش نویس یادداشت تفاهم یازدهمین نشست کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی دو کشور در تهران است.

رئیس طرف روسی کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی ایران و روسیه همچنین از آمادگی طرف ایرانی جهت شرکت در نشست سه جانبه هماهنگ سازی شبکه‌های برق سه کشور ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان که قرار است در تاریخ 5 اردیبهشت ماه در باکو برگزار شود، ابراز خرسندی کرد.

نشست سه جانبه ایران، روسیه و جمهوری آذربایجان قرار است در حاشیه چهل و پنجمین نشست وزرای انرژی شورای برق کشورهای مشترک المنافع در باکو برگزار شود.

جمهوری اسلامی ایران عضو ناظر این شورا است.

انتهای پیام

کد N244062