نماینده طبس: عشایر و دامداری منطقه در حال نابودی است

نماینده مردم طبس در مجلس گفت: با 15 سال خشکسالی که در این منطقه وجود دارد عشایر و دامداری رو به نابودی کامل است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) محمد علی عبدالله زاده در آستان حسین بن موسی الکاظم(ع) و در حضور نمایندگان استان و رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: وضعیت مردم این منطقه اسفناک است و دام های خود را با نصف قیمت و چک های 2 ساله می فروشند و برای این مسئله و تامین علوفه دامداران باید فکری کرد.

وی گفت: بخش کشاورزی و دامداری در معرض نابودی است.

نماینده مردم طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی گفت: مردم طبس 3 ماه از سال را در دمای بالای 50 درجه سپری می کنند و در زمینه آب هم مشکل دارند اما مجبورند از کولرهای آبی که مصرف آب بالایی دارد استفاده کنند.

وی گفت: طبس در زمینه تعرفه برق در گروه 4 قرار داشته و همگروه با استان گلستان است در صورتی که بر اساس مستندات موجود باید در گروه یک قرار بگیرد.

عبدالله زاده گفت: وضعیت بهداشت و درمان ما اسفناک است و زمانی که طبس جزو استان خراسان جنوبی بود 400 کیلومتر با مرکز استان فاصله داشته و درحال حاضر هم 270 کیلومتر و شهرهای برخورداری هم در نزدیک این شهرستان نیست.

وی گفت: باید این شهرستان از نظر بهداشت و درمان در حد مرکز استان برخوردار باشد تا بتواند شهرهای اطراف را نیز پوشش دهد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی مسئله مهم خراسان جنوبی را آب دانست و گفت: اگر آب نرسد حتما این استان با مشکل جدی مواجه خواهد شد.

نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس شورای اسلامی افزود: این حوزه انتخابیه بسیار وسیع است و تنها برای سرکشی از شمال به جنوب طبس با 470 کیلومتر طی شود که لازم است این حوزه به 2 حوزه تبدیل شود.

وی با تشکر از دکتر لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در اختصاص 2 درصد به شهر طبس از محل فروش معادن زغال سنگ طبس گفت: این مسئله برای شهرستان بسیار مهم است.

عبدالله زاده در خصوص سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس هم گفت: تقدیر الهی بر این قرار گرفته که شهرستان طبس نماد و الگوی مبارزه با استکبار باشد و شاهد هم شکست آمریکا در سال 59 در این منطقه باشیم و هم به زمین نشاندن پرنده جاسوسی آمریکا در سرزمین طبس.

وی گفت: آمریکا خوی و خصلت جنایتکارانه دارد که به راحتی از بین نمی رود و ملت ایران با این خوی و خصلت کنار نمی آید.

نماینده مردم شهرستان های طبس، فردوس، سرایان و بشرویه در مجلس گفت: اگرچه ما از فعالیت های دیپلماسی کشورمان حمایت می‌کنیم ولی حتما باید خودمان را قوی کرده تا بتوانیم از حقوق خود دفاع کنیم.

انتهای پیام

کد N244061