دیدار سرکنسول ایران در دبی و امارات شمالی با حاکم راس‌الخیمه

علیرضا بهرامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در دبی و امارات شمالی، در ابتدای ماموریت خود با شیخ ‌سعود بن‌ صقر القاسمی عضو شورای عالی حکام امارات و حاکم راس‌الخیمه دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار حاکم راس‌الخیمه با اشاره به سوابق دوستی و همسایگی دو ملت ایران و امارات در طول تاریخ و روابط مستحکمی که در نتیجه تعاملات و مراودات انسانی و همچنین تبادلات تجاری میان آنها بنا شده، ابراز امیدواری کرد که دولت‌های ایران و امارات با استفاده از اندوخته‌های ارزشمند دوستی و همکاری، در جهت تقویت و گسترش هر چه بیشتر روابط فیمابین بکوشند.

وی تاکید کرد که در سایه اراده و تدبیر خردمندانه رهبران دو کشور روابط در حال گسترش میان ایران و امارات هر چه بیشتر مایه خیر و سعادت ملت‌های دو کشور شده و بتواند الگویی متمدنانه از هماهنگی و همزیستی را به کشورهای منطقه و جهان عرضه کند.

به گفته حاکم راس‌الخمیه امنیت و توسعه دو سوی خلیج‌فارس به هم گره خورده و تداوم پیشرفت و تقویت آنها در گرو تعامل سازنده همه ملت‌های منطقه است.

علیرضا بهرامی سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در پاسخ ضمن ابلاغ سلام‌های گرم مسئولان بلندپایه جمهوری اسلامی ایران برای شیخ ‌سعود بن‌ صقر القاسمی حاکم راس‌الخمیه بر اراده جدی جمهوری اسلامی ایران در جهت گسترش همکاری‌ها میان دو کشور در همه بخش‌ها تاکید کرد.

وی همچنین با اشاره به امضاء تفاهم‌نامه جامع همکاری‌های مشترک میان دو کشور در اواخر فروردین ماه سال‌جاری، آمادگی بخش‌های خصوصی و دولتی جمهوری اسلامی ایران را برای تقویت همکاری‌ها با امارت راس‌الخیمه اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N244049