• ۱۰بازدید

تسلیم رونوشت استوارنامه سفیر جدید ایران به قائم‌مقام وزیر امورخارجه اسلوونی

مرتضی درزی رامندی سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در اسلوونی روز پنج‌شنبه در لوبلیانا رونوشت استوارنامه خود را به بوگدان بنکو قائم مقام وزیر امور خارجه اسلوونی تسلیم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رامندی در این دیدار با تشریح سیاست خارجی دولت جمهوری اسلامی ایران در تعامل سازنده با کشورهای جهان و بسط مناسبات با اتحادیه اروپایی بر اساس احترام متقابل و منافع مشترک، زمینه‌های افزایش همکاری بین ایران و اسلوونی را با توجه به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو کشور مناسب ارزیابی کرد.

وی با اشاره به تحرکات و پویایی روابط فیمابین، ازجمله دیدارهای متقابل مقامات سیاسی، اقتصادی و پارلمانی دو کشور، این امر را نشانگر اراده سیاسی دو طرف برای بسط و گسترش بیشتر همکاری‌های فیمابین دانست و تلاش در جهت توسعه روابط و ارتقائ سطح همکاری‌ها در کلیه زمینه‌های سیاسی، پارلمانی، اقتصادی، فرهنگی، علمی، دانشگاهی، آموزشی و ورزشی را از اهم برنامه‌های خود در طول ماموریتش ذکر کرد.

قائم مقام وزارت امور خارجه اسلوونی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از روند رو به گسترش مناسبات فیمابین در حوزه‌های مختلف، بر اهمیت دیدارهای متقابل مقامات و هیات‌های سیاسی، اقتصادی و پارلمانی در تقویت مناسبات فیمابین تاکید کرد.

بوگدان بنکو با تاکید بر اهمیت جایگاه اقتصادی ایران در منطقه، علاقمندی کشورش برای تعمیق همکاری‌ها را در این زمینه خاطرنشان ساخت.

بنکو با استقبال از توافق مقدماتی هسته‌ای ایران و کشورهای 3+3 در ژنو و ابراز امیدواری نسبت به اینکه این مسئله به توافق جامع و نهایی منجر شود، نقش و تعامل ایران در صحنه بین المللی را ستود و بر رایزنی و همکاری بین المللی تاکید کرد.

وی همچنین برای سفیر جدید ایران در انجام ماموریت خود آرزوی موفقیت کرد.

انتهای پیام

کد N244041

وبگردی