تسلیم پیام کتبی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب به مفتی اعظم لبنان

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با شیخ محمد رشید قبانی مفتی کل اهل سنت لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به تشکیل دولت جدید لبنان و آ‌غاز روند انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، به برگزاری کنفرانس «دفاع از مسجدالاقصی و قدس شریف»‍، که از تاریخ 26 تا 28 اردیبهشت در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار می‌شود، اشاره و پیام دعوت کتبی آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای مفتی کل اهل سنت لبنان را تسلیم وی کرد.

رکن‌آبادی همچنین در این دیدار، مواضع مثبت و سازنده مفتی اهل سنت لبنان در جهت تقویت وحدت ملی در لبنان را مهم برشمرد و حفظ استقرار در لبنان را در شرایط حساس کنونی منطقه ضروری دانست.

محمد رشید قبانی نیز با ابلاغ سلام‌های گرم خود به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم کشورمان، از دعوت آیت‌الله اراکی جهت حضور در کنفرانس فوق تشکر و اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران همواره منادی وحدت مسلمانان بوده و موضوع فلسطین همواره در دستور کار ایران اسلامی قرار داشته است و این امر مایه تقدیر است.

مفتی کل اهل سنت لبنان با اشاره به وضعیت سوریه و لبنان گفت: « لبنان در طول تاریخ هیچ گاه به دام تکفیر نیفتاده و تکفیری‌ها در این کشور جایگاهی ندارند. جهان اسلام اکنون شرایط سختی را تجربه می‌کند و لازم است کشورهای اسلامی برای حل آن چاره‌ای بیندیشند و اجازه ندهند موضوع فلسطین از اذهان مسلمانان زدوده شود.

انتهای پیام

کد N244039