۰

تسلیم پیام کتبی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب به مفتی اعظم لبنان

  • ۱۳بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

غضنفر رکن‌آبادی، سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان با شیخ محمد رشید قبانی مفتی کل اهل سنت لبنان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سفیر جمهوری اسلامی ایران در این دیدار با اشاره به تشکیل دولت جدید لبنان و آ‌غاز روند انتخابات ریاست جمهوری در این کشور، به برگزاری کنفرانس «دفاع از مسجدالاقصی و قدس شریف»‍، که از تاریخ 26 تا 28 اردیبهشت در کوالالامپور پایتخت مالزی برگزار می‌شود، اشاره و پیام دعوت کتبی آیت‌الله اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی برای مفتی کل اهل سنت لبنان را تسلیم وی کرد.

رکن‌آبادی همچنین در این دیدار، مواضع مثبت و سازنده مفتی اهل سنت لبنان در جهت تقویت وحدت ملی در لبنان را مهم برشمرد و حفظ استقرار در لبنان را در شرایط حساس کنونی منطقه ضروری دانست.

محمد رشید قبانی نیز با ابلاغ سلام‌های گرم خود به مقام معظم رهبری و رئیس جمهور محترم کشورمان، از دعوت آیت‌الله اراکی جهت حضور در کنفرانس فوق تشکر و اعلام کرد جمهوری اسلامی ایران همواره منادی وحدت مسلمانان بوده و موضوع فلسطین همواره در دستور کار ایران اسلامی قرار داشته است و این امر مایه تقدیر است.

مفتی کل اهل سنت لبنان با اشاره به وضعیت سوریه و لبنان گفت: « لبنان در طول تاریخ هیچ گاه به دام تکفیر نیفتاده و تکفیری‌ها در این کشور جایگاهی ندارند. جهان اسلام اکنون شرایط سختی را تجربه می‌کند و لازم است کشورهای اسلامی برای حل آن چاره‌ای بیندیشند و اجازه ندهند موضوع فلسطین از اذهان مسلمانان زدوده شود.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.