گمانه‌زنی‌ها از احتمال بازگشت مقتدی صدر به عرصه سیاسی عراق

سیاسی

یکی از نمایندگان فراکسیون آزادگان وابسته به جریان صدر اظهار کرد: در صورتی که تغییری در شرایط موجود ایجاد شود، مقتدی صدر به عرصه سیاست باز خواهد گشت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه المیادین، بهاء الاعرجی، یکی از نمایندگان فراکسیون آزادگان وابسته به جریان صدر در سخنانی عنوان داشت: احتمالا نوری مالکی، نخست‌وزیر عراق پس از انتخابات باز هم نخست‌وزیر عراق ‌شود، اما جریان صدر این مساله را نمی‌پذیرد.

وی با بیان این که مطمئن است جریان صدر اکثر کرسی‌ها در پارلمان آتی را از آن خود خواهد کرد، عنوان داشت: ما به دیگران درسی در مورد چگونگی اداره کشور می‌دهیم.

الاعرجی با بیان این که اختلافاتی میان مالکی با مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق وجود ندارد، افزود: زمانی که شرایط اصلاح و تغییراتی حاصل شود، مقتدی صدر به عرصه سیاسی باز خواهد گشت.

این مقام عراقی از فراکسیون آزادگان تصریح کرد: مقاماتی از ائتلاف دولت قانون به نجف رفته‌اند تا با عمار الحکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق دیدار کنند، اما به آن‌ها اجازه این دیدار داده نشد.

وی با بیان اینکه نخست‌وزیر آتی عراق از جریان صدر خواهد بود، خاطرنشان کرد: محبوبیت جریان صدر افزایش یافته است و ما در انتخابات آتی همه را غافلگیر خواهیم کرد. اما تاکنون نامزدی را برای تصدی پست نخست‌وزیری تعیین نکرده‌ایم.

الاعرجی عنوان داشت: من تنها فرد در جریان صدر هستم که به من اجازه داده شد، برای بار چهارم در انتخابات کاندید شوم. ما 70 کرسی را در پارلمان جدید از آن خود می‌کنیم تا مقتدی صدر به عرصه سیاست بازگردد.

انتهای پیام

کد N243943