نماینده بندرعباس مطرح کرد؛

لزوم حمایت ویژه از مناطق جنوبی جهت کاهش نرخ بیکاری و قاچاق سوخت

مجلس

به غیر از جزیره قشم که از مناطق آزاد محسوب می‌شود مابقی جزایر جنوبی کشور با محرومیت شدیدی مواجه هستند که دولت باید در اسرع وقت حمایت ویژه‌ای از مناطق جنوبی کشور برای کاهش نرخ بیکاری و جلوگیری از قاچاق سوخت و کالا کند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با انتقاد از اینکه مردم هرمزگان برای خدمات عمومی از جمله بهداشت و درمان با مشکلات جدی مواجه هستند، گفت: چندین سال است که کلنگ بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی بندرعباس از سوی هیات دولت زده شده اما این پروژه تا به امروز فقط ۱۰ درصد پیشرفت کرده است.

به گزارش ایلنا، منصور آرامی با انتقاد از اینکه دولت تاکنون مطالبات مردم استان هرمزگان را برآورده نکرده است، گفت: محرومیت و توسعه نیافتگی در جنوب کشور باعث افزایش نرخ بیکاری در این استان شده به طوری که بسیاری از پروژه‌های عمرانی در استان هرمزگان چندین سال است که نیمه کاره مانده‌اند.

آرامی با انتقاد از اینکه مردم هرمزگان برای خدمات عمومی از جمله بهداشت و درمان با مشکلات جدی مواجه هستند، افزود: متأسفانه وضعیت بیمارستان‌ها در هرمزگان بسیار نامطلوب است به طوری که مردم برای درمان خود باید به شهرستان‌های مجاور بروند که این امر با توجه به افزایش نرخ بیکاری در این استان هزینه‌های هنگفتی را برای مردم ایجاد می‌کند.

وی با انتقاد از اینکه فقط یک مرکز‌ ام. آر. آی در بندرعباس وجود دارد، ادامه داد: متأسفانه بیمارستان مادر و کودک بندرعباس در شرایط بسیار نامطلوبی قرار دارد به طوری که با توجه به پیگیری مردم و تذکرات مدون نمایندگان و مسئولان ذی ربط تا به امروز این بیمارستان هم بازسازی نشده و هم بیمارستان جدیدی جای آن ساخته نشده است.

نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد و بندرخمیر در مجلس، تصریح کرد: چندین سال است که کلنگ بیمارستان ۲۲۰ تخت خوابی بندرعباس از سوی هیات دولت زده شده اما این پروژه تا به امروز فقط ۱۰ درصد پیشرفت کرده است.

این نماینده مردم بندرعباس در مجلس نهم، اظهار کرد: متأسفانه‌ در حال حاضر بسیاری از روستا‌ها و حاشیه نشینان شهرهای استان هرمزگان با مشکل کمبود آب، تأمین برق و گاز مواجه هستند.

آرامی با بیان اینکه عدالت باید در تمام کشور حکم فرما شود، خاطرنشان کرد: وقتی مردم جنوبی کشور آگاهی لازم را از پتانسیل و ظرفیت منطقه خود برای توسعه اقتصادی دارند اما متأسفانه از حداقل خدمات عمومی هم بهره‌مند نیستند به طور حتم این امر باعث ناراحتی مردم این مناطق شده که به فعالیت‌هایی از جمله قاچاق سوخت و کالا می‌پردازند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ۱۴ جزیره در جنوب کشور در حوزه بندر وجود دارد، در پایان گفت: به غیر از جزیره قشم که از مناطق آزاد محسوب می‌شود مابقی جزایر جنوبی کشور با محرومیت شدیدی مواجه هستند که دولت باید در اسرع وقت حمایت ویژه‌ای از مناطق جنوبی کشور برای کاهش نرخ بیکاری و جلوگیری از قاچاق سوخت و کالا کند.

کد N243881