دیلی تلگراف شمار جنگجویان انگلیسی در سوریه را فاش کرد

واحد مرکزی خبر نوشت:

پلیس انگلیس هر جنگجوی انگلیسی را که از سوریه به کشور باز گردد، بازداشت می کند.
به نوشته شماره امروز روزنامه دیلی تلگراف در اینترنت، هلن بال رئیس دایره ضد تروریسم انگلیس اذعان کرده است،‌ احتمالا حدود هفتصد انگلیسی اکنون در سوریه می جنگند و پلیس نمی تواند مانع از عزیمت جهادیون به سوریه شود.
وی که هماهنگ کننده ملی ارشد عملیات ضد تروریسم است، هشدار داد هرکسی که در هر شکلی از جنگ حتی برای ارتش آزاد سوریه شرکت داشته باشد، به محض بازگشت دستگیر خواهد شد.
بال که معاون کمیسر پلیس لندن است، گفت تعداد انگلیسی هایی که اکنون در سوریه می جنگند فراتر از چند صد نفری است که قبلا تصور می شد و برخی از آنها حتی شانزده ساله اند.
این هشدار در حالی صورت می گیرد که پلیس انگلیس از مادران، همسران و خواهران افراطیونی که قصد عزیمت به انگلیس را دارند، خواسته است هرگونه فعالیتی در این زمینه را به پلیس گزارش دهند و مانع از سفر آنها به آن کشور جنگ زده شوند.
اما کمسیر بال اذعان کرد حتی اگر اینگونه افراد معرفی شوند و هشدارهای پلیس را در مورد خطرات موجود نادیده بگیرند، پلیس نمی تواند هیچ اقدامی برای بازداشتن آنها از ترک کشور انجام دهد.
این درخواست پلیس از زنان مسلمان با این انتقاد گسترده مواجه شده است که خانواده ها و جوامع همکاری نخواهند کرد چون یا به پلیس اعتماد ندارند یا ممکن است از قصد عزیزان شان مطلع نباشند.
کمسیر بال درباره خط قرمز پلیس انگلیس برای انگلیسی هایی که در سوریه می جنگند، گفت ک جنگیدن و آموزش دیدن برای جنگ ممکن است منجر به تحقیقات پلیس شود.

4949

کد N243851