کنگره عمومی حزب حاکم ترکیه خواستار نامزدی اردوغان شد

اردوغان,ترکیه

آنکارا- ایرنا - اعضای کنگره عمومی حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ ترکیه خواستار نامزدی ˈرجب طیب اردوغانˈ در انتخابات آتی ریاست جمهوری در این کشور شدند.

به گزارش ایرنا ،در ادامه مشورت های اردوغان با مسوولان و نمایندگان حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ برای نامزدی اش در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور اعضای کنگره عمومی این حزب روز گذشته به آنکارا فراخوانده شدند.

براساس این گزارش ، در این نشست که با شرکت حدود یکهزار نفر از اعضای کنگره عمومی حزب حاکم برگزار شد از شرکت کنندگان خواستار پرکردن فرم هایی در مورد نامزدهای آنان در انتخابات ریاست جمهوری و نیز اعلام دیدگاه هایشان در مورد افزایش دوره نمایندگی مجلس نمایندگان حزب به بیش از سه دوره شد.

به گزارش منابع خبری ترکیه ، اکثریت شرکت کنندگان در این نشست خواستار نامزدی اردوغان در انتخابات ریاست جمهوری آینده این کشور شدند و تنها گروه اندکی از اعضای این کنگره از وضعیت حزب حاکم در صورت رییس جمهوری شدن اردوغان ابراز نگرانی کردند.

اردوغان در پایان این نشست گفت: در صورتی که من رهبری حزب را برعهده نداشته باشم کادرهای قوی در حزب حاکم ˈعدالت و توسعهˈ برای اداره حزب وجود دارند.

وی در گفت وگو با خبرنگاران نیز گفت: مشورتها برای تعیین نامزد حزب حاکم در انتخابات ریاست جمهوری آینده ترکیه ادامه دارد.

پیش از این نیز شماری از نمایندگان مجلس عضو حزب ˈعدالت و توسعهˈ در دیدار با اردوغان خواستار نامزدی وی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ترکیه شده بودند.

انتخابات ریاست جمهوری ترکیه 19 مرداد ماه سالجاری برگزار می شود.

خاورم**2012** 230 **1010
کد N243785