اعتراض حامیان اخوان به نامزدی السیسی در انتخابات مصر

جمع زیادی از حامیان اخوان‌المسلمین مصر با برگزاری تظاهرات و تشکیل زنجیره‌های انسانی در استان‌های مختلف، ضمن محکوم کردن "کودتای نظامی" و نامزدی عبدالفتاح السیسی در انتخابات ریاست جمهوری، خواهان بازگشت مشروعیت و سرنگونی "دولت کودتا" شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیرة، جمع زیادی از حامیان اخوان‌المسلمین مصر با برگزاری تظاهرات در استان "الدقهلیه" و به دعوت از "ائتلاف حمایت مشروعیت"، "کودتای نظامی" را محکوم کردند.

تظاهرکنندگان با تشکیل زنجیره‌های انسانی و حمل پرچم‌های مصر، نمادهای میدان "رابعة العدویة" و تصاویر محمد مرسی، رئیس‌جمهوری برکنار شده مصر، خواهان سرنگونی "دولت کودتا" و بازگشت مشروعیت شدند.

شرکت‌کنندگان در این تظاهرات ضمن اعلام مخالفت خود با نامزدی عبدالفتاح السیسی، وزیر دفاع سابق مصر در انتخابات ریاست جمهوری آتی تاکید کردند که مصر و ملت آن هرگز جایگاه و مکانی برای فاسدان نخواهد بود.

تجمع کنندگان تاکید کردند که به تظاهرات خود تا زمان بازگشت کامل مشروعیت، آزادی بازداشت‌شدگان، محاکمه کشتار تظاهرکنندگان و پایان دادن به بازداشت‌ها ادامه می‌دهند.

در منطقه "المنصوریة" واقع در استان الجیزة نیز جنبش "زنان علیه کودتا" با برپایی زنجیره‌ای انسانی، خواهان سرنگونی "دولت کودتا" شدند.

در استان "البحیرة" واقع در شمال قاهره نیز تظاهرات مشابهی در محکومیت نامزدی السیسی در انتخابات ریاست جمهوری و مداخله ارتش در حیات سیاسی کشور صورت گرفت.

از سوی دیگر صدها تن از اهالی بنی سویف در اعتراض به بازداشت 9 تن از اهالی این منطقه توسط نیروهای امنیتی دست به تظاهرات زدند.

در همین راستا درگیری‌هایی میان اهالی این منطقه و نیروهای امنیتی رخ داد، از سوی دیگر "ائتلاف حمایت از مشروعیت" در بیانیه‌ای اعلام کرد که از امروز (جمعه) تظاهرات جدیدی را آغاز خواهد کرد.

از سوی دیگر منابع مصری بازداشت یاسر محرز سخنگوی اخوان‌المسلمین توسط نیروهای امنیتی خبر دادند.

انتهای پیام

کد N243753