3650 مربی حفظ قرآن در 65 دوره آموزش سازمان اوقاف تربیت شدند

قرآن کريم,سازمان اوقاف

مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه از تربیت 3 هزار و 650 مربی حفظ قرآن در 65 دوره آموزش تربیت مربی حفظ قرآن سازمان اوقاف خبر داد.

مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه از تربیت 3 هزار و 650 مربی حفظ قرآن در 65 دوره آموزش تربیت مربی حفظ قرآن سازمان اوقاف خبر داد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام سیدمحمد کاظم موسوی با بیان این‌که «تاکنون 65 دوره آموزش، جهت تربیت مربی حفظ قرآن در مرکز راهبردی حفظ و قرائت شهر مقدس قم برگزار شده است» گفت: در این دوره‌ها، 2 هزار و 650 نفر حضور پیدا کرده‌اند، علاوه بر این حدود یک هزار نفر در استان‌های دیگر دوره‌های تربیت مربی را گذرانده‌اند.

وی افزود: در بخش آموزش مجازی حفظ قرآن، تاکنون 12 هزار نفر در پایگاه آموزش مجازی حفظ قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه (quranhefz.ir) ثبت نام کرده و از آموزش‌های کارشناسان این مرکز بهره‌مند می‌شوند.

مسئول کمیته طرح تربیت حافظان قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه با اعلام این‌که «مرحله دوم طرح تربیت حافظان اسفند 92 به پایان رسیده است» از آغاز نام‌نویسی دور سوم طرح تربیت حافظان قرآن خبر داد و گفت: نام نویسی دور سوم طرح آغاز شده و تمامی ثبت نام‌های پس از یک فروردین 93 در سهمیه سال جدید لحاظ خواهند شد.

وی در خصوص سهمیه سال 1393 برای جذب قرآن آموزان گفت: برای سال 1393 نام‌نویسی 317 هزار نفر درنظر گرفته شده که براساس آن سهمیه استان‌ها مشخص و به آنها ابلاغ شده است و استان‌ها سهمیه هر شهرستان و بقعه متبرکه را ابلاغ خواهند کرد.

موسوی خاطرنشان کرد: در سال جدید، کتاب‌های جدیدی در حفظ موضوعی قرآن منتشر خواهد شد و برنامه حفظ ترتیبی عزیزانی که قبلا ثبت نام کرده‌اند، ادامه خواهد داشت.

بر اساس این گزارش، طرح تربیت حافظان قرآن در سال 1391 بمنظور تربیت یک میلیون حافظ قرآن کریم توسط سازمان اوقاف آغاز شد که در دور اول آن 220 هزار و در دور دوم آن 308 هزار نفر نام‌نویسی کردند و از این تعداد در سال اول 100 هزار نفر و در سال دوم 200 هزار نفر در آزمون شفاهی و کتبی شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N243725