ضرب‌الاجل 48 ساعته اوکراین به مسکو درخصوص مانورها

وزارت امور خارجه اوکراین اعلام کرد که کی‌یف به مسکو 48 ساعت زمان داده است تا در خصوص هدف و مکان مانورهای نظامی که در نزدیک مرز اوکراین برگزار می‌شود، توضیح دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری اینترفاکس گزارش داد: براساس بند 16 قرارداد وین در خصوص اقدامات اعتماد و امنیت‌ساز اوکراین از طریق کانال‌های ارتباطی سازمان امنیت و عملیات در اروپا، از روسیه خواسته شده تا در خصوص هدف و مکان این مانورها، تاریخ اتمام آن و همچنین شمار و نوع سربازان آن توضیحات لازم را ارائه کند.

وزارت خارجه اوکراین همچنین افزود: براساس قرارداد وین روسیه باید توضیحات شفافی در خصوص این عملیات ظرف 48 ساعت پس از دریافت این درخواست ارائه کند. این زمان 26 آوریل به پایان می‌رسد.

اعلام این عملیات از سوی سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه در مناطق نظامی جنوبی و غرب کشور که به دلیل وخیم کردن اوضاع در جنوب شرق اوکراین صورت گرفته است دلیلی است که فعالیت‌های نیروهای نظامی روسیه طی چند ماه اخیر در نزدیکی مرز اوکراین "حالت عادی ندارد و مستقیما به تحولات اوکراین مربوط می‌شود".

وزارت خارجه اوکراین همچنین اعلام کرد: روسیه با نمایش قدرت نظامی در مرز اوکراین سعی در تحت تاثیر دادن اقدامات مشروع رهبران اوکراین دارد که هدف آن مقابله با گروه‌های مسلح در مناطق شرقی اوکراین است.

انتهای پیام

کد N243709