لاوروف: غرب جنگ روانی علیه روسیه به راه انداخته است

سیاسی

وزیر امور خارجه روسیه گفت: کمپین اخیر ضد روسی در نتیجه اوضاع اوکراین به تازگی به وجود نیامده و این یک جنگ روانی محسوب می‌شود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، سرگئی لاوروف، ‌وزیر امور خارجه روسیه در جریان یک نشست دو روزه در «دانشگاه جهانی» گفت: کمپین هیستریکی ضد روس از جانب غرب خیلی پیشتر از بحران سیاسی در اوکراین آغاز شده بود.

وی با اشاره به اینکه غرب هرگز این سیاست خود علیه روسیه را کنار نمی‌گذارد، گفت: ماهیت همکاری و انجام فعالیت‌های جدی برای ایجاد جوی دارای اعتماد زیاد همواره قربانی دشمنی و خصومت میان غرب و شرق بوده است.

وی در ادامه گفت: کمپین ضد روسی در آمریکا و اروپا پیش از برگزاری بیست و دومین المپیک زمستانی در سوچی روسیه آغاز شده بود.

وزیر امور خارجه روسیه همچنین به این نکته اشاره کرد: شرکای غربی ما و در ابتدای امر آمریکا تلاش کردند تا همانند افراد پیروز جنگ سرد رفتار کنند و آن‌ها توانستند روسیه را به ویژه با مخدوش کردن منافع امنیت ملی این کشور در امور اروپا نادیده بگیرند.

بسیاری از دیپلمات‌های غربی به صورت واضح و آشکار درباره ضرورت منزوی کردن مسکو در جامعه جهانی سخن گفته‌اند.

روز سه‌شنبه نیز جان کری،‌ وزیر خارجه آمریکا نگرانی شدید خود را درباره فقدان اقداماتی مثبت از جانب روسیه ابراز داشته و بار دیگر بر نبود پیشرفت‌های قابل اعتنا در تحقق معاهده ژنو که 17 آوریل سال جاری میلادی میان آمریکا، اتحادیه اروپا، روسیه و اوکراین برگزار شد، تاکید کرد؛ اقدامی که باعث افزایش تحریم‌ها علیه روسیه خواهد شد.

غرب و دولت کی‌یف مکررا مسکو را به خاطر تحریک ناآرامی‌ها و درگیری‌ها در اوکراین متهم می‌کنند؛ اقدامی که روسیه مکررا آن را رد کرده است.

انتهای پیام

کد N243690