معترضان اردنی یک خودروی پلیس را منهدم کردند

معان,اعتراض

تهران - ایرنا - مردم معترض در شهر معان در جنوب اردن در ادامه تظاهرات و اعتراض ها یک خودروی پلیس را از بین بردند.

به گزارش شبکه المیادین، شهر ˈمعانˈ اردن صحنه درگیری بین مردم معترض و نیروهای امنیتی است. اخبار رسیده از این شهر حاکی است که معترضان یک خودروی نیروهای امنیتی را منهدم کردند.

اعتراض ها در معان از روز سه شنبه گذشته آغاز و بر اثر حمله نیروهای امنیتی به تظاهر کنندگان یک جوان کشته شد. تظاهرات و اعتراض ها از روز چهارشنبه تا کنون ادامه دارد. معترضان چندین بانک و اداره دولتی را به آتش کشیدند. نیروهای امنیتی اردن تجهیزات و نیروهای نظامی بیشتری را به داخل این شهر اعزام کردند که همین امر خشم معترضان را به دنبال داشت. وزیر کشور اردن هم در پی درگیری ها به این شهر رفت.

براساس این کشور، در سال جاری میلادی 8 نفر از مردم معان در جریان درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند. مردم این شهر همواره در صف اول اعتراض های اقتصادی و اجتماعی و سیاسی در اردن قرار داشته اند. شهر معان که در جنوب اردن واقع شده به عنوان ˈشهر شورشیˈ معروف شده است.

این شهر حدود 60 هزار نفر جمعیت داشته و گروه های تندرو در آن حضور گسترده ای دارند و به شرکت در گروههای تروریستی در سوریه افتحار می کنند.

مردم معان همواره با فقر دست به گریبان بوده اند و قیام آنان در اعتراض به گرانی و فقر در سال 1989 به ˈخیزش آوریلˈ معروف شد.

خاورم ** 1491 **1010
کد N243656