دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب:

جامعه اسلامی سرانجام به وحدت می‌رسد

مجمع تقريب,وحدت

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی معتقد است: مسلمانان در اصول کلی هم عقیده هستند و اگر اختلافاتی هم وجود دارد در نحوه اطاعت است، نه در اصل اطاعت.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی معتقد است: مسلمانان در اصول کلی هم عقیده هستند و اگر اختلافاتی هم وجود دارد در نحوه اطاعت است، نه در اصل اطاعت.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه کرمانشاه، آیت‌الله محسن اراکی در همایش "امامت مسلمین راهبرد ایجاد امت واحده اسلامی" که با حضور علمای شیعه و سنی در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، یکی از حرکت‌ها و اهداف مجمع جهانی تقریب مذاهب را مسئله ایجاد امت واحده در چشم انداز آینده دانست و گفت: این اتفاق در دستور کار ۱۰ سال آینده این مجمع قرار دارد که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی، اسلام را امتی با هویت واحد خواند و گفت: هویت انسانی بوسیله اطاعت از امر مافوق شکل می‌گیرد.

وی گفت: اینکه انسان برای انجام رفتارهای اختیاری خود از چه کسی دستور می‌گیرد از اهمیت زیادی برخوردار است و آن منبعی که انسان از آن دستور می‌گیرد هویت ساز است.

اراکی انسان‌ها را به دو دسته با هویت و بی هویت تقسیم کرد و گفت: انسان‌های باهویت انسان‌هایی هستند که از فرمان خداوند اطاعت می‌کنند و تابع هوای نفس خود نیستند.

دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب گفت: بر اساس آیات قرآن کریم از خدا دستور گرفتن به انسان‌ها هویت می‌دهد.

وی با اشاره به این‌که «تفرقه ناشی از خروج از اطاعت رسول خداست» گفت: ما معتقدیم که جامعه اسلامی سرانجام به وحدت می‌رسد و چیزی که اهمیت دارد این است که مسلمانان در اصول کلی هم عقیده هستند و اگر اختلافاتی هم وجود دارد در نحوه اطاعت است، نه در اصل اطاعت.

وی وحدت بین مسلمانان را نعمت بزرگ الهی قلمداد و خاطرنشان کرد: هرگونه رفتار و کرداری که وحدت بین مسلمانان را خدشه دار کند غیر الهی است و نیاز به مقابله دارد.

اراکی افزود: اگر جلوی این تفرقه افکنی‌ها گرفته نشود شکاف‌هایی در وحدت بین مسلمانان بوجود خواهد آمد که اسلام را به خطر می‌اندازد.

انتهای پیام

کد N243618