رضایی: رشد فرهنگ، رشد اقتصادی را به همراه خواهد داشت

سیاسی

رضایی رشد اقتصادی در کشور را منوط به رشد فرهنگی دانست.

محمدابراهیم رضایی نماینده خمین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه مرکزی، اظهار داشت: فرهنگ چتری است که باید بر سر همه فعالیت‌های اجتماع سایه بیفکند.

وی تصریح کرد: حوزه‌های نظری، فکری و مبانی نظری که توسط امام (ره) پایه‌گذاری شد و امروز توسط مقام معظم رهبری هدایت می‌شود باید توسط صاحب‌نظران مورد توجه قرار گیرد تا هرجا که فرهنگ وارداتی و غربی خدشه وارد کرده است را با تلاش ترمیم کنیم.

نماینده خمین با تأکید بر اینکه کشور نیازمند کار فرهنگی مستمر و همیشگی است، افزود: امروز در جامعه فرهنگ کار و تلاش را آنچنان که لازم است، نمی‌بینیم. جوانان همچنان از نظر اقتصادی وابسته به خانواده هستند و شغل را تنها داشتن شغل اداری می‌دانند.

وی عنوان کرد: چیزی که در جامعه جا افتاده است فرهنگی مصرف‌گرایی و هزینه کردن است. لازم است که با ترویج فرهنگی ایرانی‌اسلامی این الگوی فرهنگی غلط در جامعه را اصلاح کنیم.

رضایی لازمه رشد فرهنگ در کشور را متولی فرهنگی واحد دانست و گفت: این متولی می‌تواند نواقص این حوزه را حل کند تا همزمان با رشد فرهنگ الزامات رشد اقتصادی و همچنین اقتصاد مقاومتی در کشور محقق شود که قطعاً این عملکرد منجر به پیدایش یک مکتب اقتصادی خواهد شد.

انتهای پیام

کد N243447