شرفخانی:

طرح‌های فرهنگی در امامزادگان دژ مستحکمی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان است

سازمان اوقاف

معاون سازمان اوقاف با بیان این‌که «طی طرح آرامش بهاری، مردم و مسافران نوروزی در بقاع متبرکه امامزادگان حضور می‌یابند» طرح‌های فرهنگی در امامزادگان را دژ مستحکمی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست.

معاون سازمان اوقاف با بیان این‌که «طی طرح آرامش بهاری، مردم و مسافران نوروزی در بقاع متبرکه امامزادگان حضور می‌یابند» طرح‌های فرهنگی در امامزادگان را دژ مستحکمی برای مقابله با جنگ نرم دشمنان دانست.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد شرفخانی در مراسم تجلیل از فعالان و دست‌اندرکاران طرح نوروزی آرامش بهاری گفت: عنوان طرح آرامش بهاری از سخن گهربار امام خمینی (ره) که فرمودند؛ مردم باید در پناه امامزادگان آرامش یابند، گرفته شده است و در حقیقت این طرح با نگاه دینی برای سومین سال پیاپی در ایام عید نوروز در امامزادگان و بقاع متبرکه برگزار شده است.

وی افزود: ما در عرصه‌ای شبیه هشت سال دفاع مقدس قرار گرفته‌ایم و مردم آن دوران در شهرهای مختلف و در مقرهای خاص قرار می‌گرفتند تا از کشور دفاع کنند.

شرفخانی با بیان این‌که «در جنگ‌های سخت، اول فرماندهان و پادگان‌های نظامی را هدف قرار می‌دهند و بعد از آن بر یک کشور حاکم می‌شوند» افزود: در جنگ نرم یا به تعبیر ما جنگ‌های اعتقادی، دشمن طیف خاکستری یعنی همان قشری از جامعه که اعتقادات کمرنگی دارند را مورد هدف قرار می‌دهد.

وی با طرح این سؤال که چرا رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی بر زبان فارسی تاکید داشتند؟ گفت: تغییر زبان و لباس به نوعی تغییر فرهنگ و اعتقادات است.

شرفخانی به راه اندازی شبکه‌های فارسی زبان ماهواره‌ای اشاره و بیان کرد: در بسیاری از این شبکه‌ها، فقط سریال‌های خانوادگی بدون هیچ اهانت مستقیمی به ایران و اسلام به نمایش در می‌آید تا حدی که کودکان هم به تماشای این سریال‌ها راغب شده‌اند.

معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه با اشاره به این‌که «این شبکه‌های ماهواره‌ای به سمت و سویی رفته‌اند که غیرت را در خانواده‌ها از بین ببرند» بر تصمیم گیری‌های دشمن برای حذف کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: دشمن به این باور رسیده که جنگ نظامی در برابر ایران اسلامی به نتیجه نمی‌رسد، زیرا آنها فهمیده‌اند که ما ایمان و اعتقاد راسخ داریم لذا از طریق برنامه‌های فرهنگی وارد عرصه مبارزه با ملت ایران شده‌اند.

وی بر استفاده از فرصت‌ها برای تبیین ارزش‌ها و فرهنگسازی در ایام مختلف سال تاکید کرد و گفت: عید نوروز یکی از مهمترین این زمان‌ها بود که طرح نوروزی آرامش بهاری در بقاع متبرکه و امامزاده‌ها به مرحله اجرا درآمد.

شرفخانی تاکید کرد: طیف خاکستری جامعه در امامزاده‌ها حضور می‌یابند و این حضور وظایف ما را در قبال این رسالت سنگین‌تر می‌کند.

انتهای پیام

کد N243373