انتقاد دو نماینده مجلس سوئیس از تحریم های غربی بر ضد ایران

سوئیس

برلین - ایرنا - دو تن از نمایندگان مجلس سوئیس با انتقاد و ابراز مخالفت شدید با تحریم های غربی بر ضد ایران، قدرت های غربی را به استفاده از نظام تحریم ها به منظور دور کردن رقیبان از بازار ایران متهم کردند.

به گزارش ایرنا؛ ˈلوئیزی استامˈ و ˈلوکاس ریمانˈ دو تن از نمایندگان مجلس سوئیس از حزب مردم سوئیس (SVP) روز پنج شنبه در بازگشت از سفری به ایران تاکید کردند که تحریم های غرب بر ضد ایران اشتباه است.

استام در گفتگو با شبکه رادیویی ˈرادیو 1ˈ گفت که آمریکا و اتحادیه اروپا کشور سوئیس را مجبور به پیوستن به نظام تحریم های ضد ایرانی کرده اند.

استام اقدام آمریکا و اتحادیه اروپا مبنی بر مجبور کردن سوئیس به تبعیت از تحریم های ضد ایران، در حالی که خود آنها در واقع تدابیر اقتصادی تنبیهی ضد ایران را دور می زنند، اقدامی شرم آور دانست.

وی افزود: این امر قابل پذیرش نیست که ایران نمی تواند تجهیزات پزشکی از سوئیس بخرد در حالی که محصولات آمریکایی در ایران فروخته می شود.

لوکاس ریمان دیگر عضو مجلس سوئیس از حزب اس.وی.پی نیز اظهارات همکار خود را تکرار کرد.

وی گفت: مساله این است که قدرت های بزرگ با درخواست از سوئیس برای پیوستن به نظام تحریم ها از سوئیس باج خواهی می کنند و تلاش می کنند یک رقیب مستقیم مانند سوئیس را از بازار پرجاذبه ایران کنار بگذارند .

استام و ریمان دو تن از اعضای یک هیات پارلمانی شش نفره سوئیس هستند که هفته گذشته از ایران دیدن کردند.

مترجمام**1078** 3404
کد N243334