مقام روس: تحریم های غرب علیه روسیه بحران اوکراین را حل نمی کند

تحریم,بحران اوکراین

مسکو- ایرنا- آلکسی پوشکوف رییس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه گفت: تحریم های غرب علیه روسیه هیچ کمکی به حل و فصل بحران اوکراین نمی کند.

به گزارش ایرنا به نقل از ریانووستی، پوشکوف روز پنجشنبه با بیان این که تحریم روسیه بی معنی است، اظهار داشت: تحریم زمانی معنی می یابد که برای جلوگیری از بروز واقعه یا تاثیرگذاری بر مساله ای هدف گیری شده باشد.

وی گفت: آنچه که به روسیه مربوط می شود، تدابیر غرب کاملا بی ثمر است.در وهله اول به دلیل این که نمی تواند بحران اوکراین را حل کند.

مقام پارلمانی روس خاطرنشان کرد: با اعمال تحریم های ایالات متحده و اتحادیه اروپا، افرادی که ساختمان استانداری دونتسک را تحت کنترل خود درآورده اند آن را ترک نمی کنند.

رییس کمیسیون امور بین المللی دومای روسیه گفت: تحریم ها هیچ تاثیری بر سیاست روسیه نخواهد داشت.

وی به وضعیت پیرامون برنامه هسته ای ایران اشاره کرد که ایران تنها پس از 10 سال و در حالی که تحریم های اقتصادی علیه آن اعمال کرده بودند با تحولاتی درمورد برنامه هسته ای خود موافقت کرد.

آمریکا و کشورهای اروپایی در یک ماه اخیر برای مجازات روسیه بخاطر سیاست های آن درقبال مساله اوکراین و به ویژه الحاق شبه جزیره کریمه ، چند بسته تحریم علیه این کشور اعمال کرده اند.

دمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه به تازگی در این مورد اعلام کرد: دولت روسیه برای کاهش تاثیر تحریم های غرب تلاش می کند و از توانایی کافی در این زمینه برخوردار است.

وی گفت:دولت روسیه قادر است عواقب اعمال تحریم های یکجانبه را به حداقل برساند.

مدودیف افزود: دولت روسیه آماده اقدام در این شرایط است که اولویت آن در حال حاضر دفاع از اقتصاد کشور و شهروندان روس از اقدامات غیردوستانه کشورهای غربی ناشی از تشدید اوضاع سیاسی خارجی است.

وی اضافه کرد: سیاست دولت روسیه در شرایط کنونی سنجیده و متوازن است و از طرف رییس جمهوری روسیه تایید شده است.

نخست وزیر روسیه گفت:معتقد نیستم که در این شرایط باید اقدامات و سیاست خود را بطور اساسی تغییر بدهیم.

اروپام/2242**518**1856
کد N243173