بانک توسعه آسیا 400 میلیون دلار تسهیلات در زمینه تولید انرژی به پاکستان اعطا کرد

بانک آسیایی,انرژی

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری گزارش دادند : بانک توسعه آسیایی ضمن تایید درخواست پاکستان برای دریافت تسهیلات جهت بازسازی زیرساخت های صنعتی این کشور بمنظور تولید برق و مقابله با بحران انرژی , یک وام 400 میلیون دلاری در اختیار دولت پاکستان قرار داد.

به گزارش ایرنا، دفتر منطقه ای این بانک آسیایی در اسلام آباد روز پنجشنبه اعلام کرد: بانک توسعه آسیا از فعالیت های دولت پاکستان در زمینه تولید، انتقال و توزیع برق، احداث خطوط انتقال گاز در مناطق مرزی و پروژه های انرژی تجدید پذیر حمایت می کند.

برنامه اصلاحات دولت پاکستان در بخش انرژی شامل بازبینی اساسی از تعرفه و یارانه ها بعنوان حمایت دولت در خصوص تامین نیازهای مردم، حذف یارانه های انرژی تا سال 1395 شمسی (2016 میلادی) -به جز مشترکان کم درآمد در این کشور-، کاهش میزان تلفات انرژی و مشارکت بخش های خصوصی در تامین نیازهای انرژی این کشور است.

بودجه کامل این برنامه که تکمیل آن تا تیرماه 1397 شمسی (ژوئن 2018) اعلام شده، نیاز به تسهیلات یک میلیارد و 200 میلیون دلاری داشته و دریافت بقیه این وام در نشست های آتی میان مقامات پاکستانی و مسوولان بانک توسعه آسیایی بررسی خواهد.

ˈکلاوس گرهارسرˈ مدیر کل بانک توسعه آسیایی گفت: تخصیص وام 400 میلیون دلاری به پاکستان بمنظور کمک به اجرای اصلاحات در بخش زیرساخت های تولید انرژی در این کشور انجام شده است.

وی در بیانیه ای که توسط دفتر این نهاد آسیایی در اسلام آباد منتشر شد ؛ افزود: این همکاری باعث رشد فعالیت های اقتصادی و صنعتی و ایجاد فرصت های شغلی در پاکستان می شود.

پیشتر نیز کمیسیون انرژی اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه قرارداد همکاری با پاکستان به منظور تامین اعتبار 100 میلیون یورویی جهت احداث نیروگاه برق در ایالت خیبرپختونخوا در شمال غرب این کشور را امضا می کند.

ماههای اخیر بانک توسعه آسیا (ADB) قرارداد تامین 900 میلیون دلار بمنظور ساخت نیروگاه زغال سنگ با قابلیت تولید 600 مگاوات برق در منطقه ˈجامشوروˈ واقع در ایالت سند در جنوب پاکستان نیز را با دولت این کشور امضا کرد.

آساق**1095**1856
کد N243161