آقامحمدی: با تمکین از معرفی جایگزین برای ابوطالبی، پذیرفته‌ایم آمریکا کدخدای جهان است

تسنیم نوشت:

یک عضو کمیسیون امنیت ملی با بیان اینکه وزارت خارجه نباید تسلیم زورگویی‌های آمریکا درزمینه عدم صدور ویزا برای ابوطالبی شود، گفت: در صورت معرفی فرد دیگری به جای ابوطالبی عملا پذیرفته‌ایم که آمریکا کدخدای جهان است.

ابراهیم آقامحمدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه وزارت امور خارجه به هیچ‌وجه نباید در برابر خواسته آمریکایی‌ها مبنی بر معرفی فرد دیگری به جای حمید ابوطالبی به‌عنوان نماینده ایران در سازمان ملل کوتاه بیاید، گفت: آمریکا در عدم صدور ویزا به حمید ابوطالبی نشان داد جایگاه این سازمان را به سخره گرفته است.

وی افزود: سازمان ملل با اقدام اخیر آمریکا اساساً استقلالش زیر سوال رفته و بر افکار عمومی دنیا روشن شده است که این نهاد نقش داوری خود را از دست داده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با بیان اینکه خنثی بودن سازمان ملل انگی تاریخی بر پیشانی آقای بان‌‌کی‌مون دبیر‌کل این سازمان خواهد بود، گفت: آقای بان بارها نشان داده که او یک کارمند آمریکایی است تا اینکه حامی مستضعفین جهان باشد؛ دستگاه دیپلماسی کشورمان باید به صورت جدی پیگیر این موضوع باشد و به غیر از آقای ابوطالبی فرد دیگری را انتخاب نکند چراکه در این صورت ما نیز عملا پذیرفته‌ایم که آمریکا کدخدای جهان است.

آقامحمدی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران هیچگاه زیر بار حرف زور هیچ ابرقدرتی نرفته است لذا در این موضوع هم وزارت خارجه باید مصرانه پیگیر باشد تا اینکه شخص ابوطالبی سفیر ایران در سازمان ملل باشد.

وی با بیان اینکه این اقدام آمریکا به معنای بی‌اهمیت نشان دادن مذاکرات هسته‌ای و همچنین توافق ژتو بوده است، اظهار داشت: اگر آمریکایی‌ها علاقه‌مند به حل و فصل مذاکرات هسته‌ای بودند، نباید در دادن ویزا به ابوطالبی سیاسی کاری می‌کردند.

 

23503

کد N242916