آبت‌الله خاتمی: حرکت تشکل‌های مذهبی بدون ارتباط با روحانیون سکولار قلمداد می‌شود

نسیم نوشت:

آیت الله سید احمد خاتمی پیش از ظهر امروز در بیستمین همایش سراسری هیئت پیروان عترت که در اردوگاه ولایت برگزار شد اظهار کرد: دولت در حالی شعار اعتدال را سر داد که اعتدال به معنای پیروی از منویات مقام معظم رهبری است.

وی با انتقاد شدید از حضور حامیان و فعالان فتنه در مناصب دولتی تاکید کرد: حامیان فتنه ۸۸ که آن زمان در مقابل رهبری ایستادند امروز به گونه ای وانمود می‌کنند که از ایشان پیروی می‌کنند در حالی که در واقعیت دنبال فعالیت‌های خود هستند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه رهبری از اعضا و فعالان فتنه ناراحت هستند و این مسئله را در سخنرانی‌های خود ابراز کرده‌اند تاکید کرد: شاهد حضور چنین افرادی در مسئولیت‌های دولتی باشیم.

امام جمعه موقت تهران برگزاری مذاکرات ۱+۵ را مورد توجه قرار داد و اظهار کرد: برخی ادعا می‌کنند که باید با آمریکا به عنوان قدرت جهانی مذاکره کرد و به توافق رسید در حالی که ملت ما همانند دوران دفاع مقدس باز هم می‌توانند از حق خود دفاع کنند.

خاتمی ضرورت ارتباط تشکل‌های مذهبی با روحانیون را مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر ارتباط این تشکل‌ها با روحانیون وجود نداشته باشد حرکت آن‌ها سکولار قلمداد می‌شود.

 

23503

کد N242915