عارف: مسوولان شفاف‌سازی کنند

ايران,اصفهان,محمدرضا عارف

رییس بنیاد امید ایرانیان با اشاره به واکنش‌های صورت گرفته به حوادث اخیر بند 350 زندان اوین گفت: رویدادهای تاسف برانگیز در نتیجه عدم شفاف‌سازی مسوولان در ارایه گزارش دقیق به مردم صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) - منطقه اصفهان، محمد رضا عارف صبح امروز (پنج شنبه) در حاشیه تجدید میثاق با شهدا در جمع خبرنگاران مهمترین هدف خود از سفر به اصفهان را دیدار با مردم این شهر و تاسیس دومین شعبه بنیاد امید ایرانیان دانست و با اشاره به دیدار خود با آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد، امام جمعه اصفهان اظهار کرد: در این جلسه درباره مهمترین مسائل کشور بحث و تبادل نظر شد.

وی با اشاره به آغاز برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای تاسیس بنیاد امید ایرانیان از اواسط سال 84 هدف از تاسیس این بنیاد در اصفهان را «ترویج تفکر و گفتمان خردورزی و اخلاق» دانست و افزود: این بنیاد یک سازمان مردم‌نهاد با اهداف راهبردی و کلان است و در راستای اهداف کلان نظام به اجرایی شدن سیاست‌های دولت کمک می‌کند.

وی درباره انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی نیز تصریح کرد: ما در این انتخابات با قدرت شرکت خواهیم کرد. تمرکز ما در سال 93 تدوین رویکردهای مناسب برای امور راهبردی است و در سال 94 به صورت دقیق به انتخاب افراد و مصادیق شخصی برای پیروزی در انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی خواهیم اندیشید.

معاون اول رییس‌جمهور در دولت اصلاحات در پاسخ به خبرنگاری درباره وقایع اخیر بند 350 زندان اوین نیز ابراز عقیده کرد: این حوادث نتیجه بی‌تدبیری یا کم‌تدبیری مدیران اجرایی در این زمینه است.

وی با بیان این‌که «این‌گونه رویدادهای تاسف‌برانگیز در نتیجه عدم شفاف سازی مسوولان در ارایه گزارش دقیق به مردم صورت می گیرد»، اظهار کرد: باید با متخلفان این حادثه برخورد جدی شود و امیدواریم جامعه و نظام اسلامی که همواره بر رعایت حقوق مردم تاکید داشته دیگر شاهد بروز این‌گونه رویدادها نباشد.

به گزارش ایسنا محمد رضا عارف صبح امروز در نخستین برنامه سفر خود به اصفهان پس از دیدار با آیت الله طباطبایی‌نژاد، امام جمعه به گلستان شهدا رفت و با حضور بر سر مزار شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی با آرمان‌های مقدس شهیدان تجدید میثاق کرد.

وی هم‌چنین بر سر مزار آیت الله طاهری نیز حضور یافت و با فرزند وی دیدار کرد و با اشاره به مقام شامخ آیت‌الله طاهری اصفهانی و نقش موثر او در پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن، پیروی از راه و روش این مرحوم را برای امت اسلامی ضروری خواند.

وی سپس به زیارت شهید محراب آیت الله اشرفی اصفهانی رفت و با قرائت فاتحه بر سر مزار شهدای 8 سال جنگ تحمیلی نسبت به مقام والای شهدا ادای احترام کرد.

انتهای پیام

کد N242739