آسمان مالزی همچنان ناامن/ سومین حادثه هوایی رخ داد

مالزی

سومین حادثه هوایی مالزی روز پنجشنبه و در چهل و نهمین روز از ناپدیدشدن پرواز ام.اچ 370 با 239 مسافر و خدمه پرواز خدمات هوایی این کشور گردشگرپذیر را زیر سئوال برد.

به گزارش ایرنا، یک فروند هواپیمای شرکت هوایی ˈفایر فلایˈ مالزی صبح روز پنجشنبه پس از بسته نشدن چرخ های هواپیما مجبور به بازگشت به فرودگاه شد.

این پرواز ساعت شش و 55 دقیقه صبح امروز با 64 مسافر و چهار خدمه پرواز از باند فرودگاه شهر پنانگ برخاست اما به دلیل بسته نشدن چرخ های هواپیمای ˈای.تی.آر 72ˈ یک ربع بعد مجبور به بازگشت به فرودگاه شد.

شرکت هوایی ˈفایر فلایˈ مالزی در بیانیه ای اعلام کرد پرواز ˈاف.وای 1002ˈ که عازم شهر کوتابهارو بود ساعت هفت و 30 دقیقه سالم در باند فرودگاه پنانگ برزمین نشست.

لاستیک های پرواز MH 192 مالزی به مقصد شهر بنگلور هند نیز روز اول اردیبهشت ماه هنگام برخاستن از باند فرودگاه ترکید و هواپیما مجبور به بازگشت به فرودگاه شد.

این حوادث هوایی ضرباتی سلسله وار به وجهه ایمنی هوایی مالزی پس از ناپدید شدن پرواز ام.اچ 370 وارد کرده است.

شرکت هواپیمایی مالزی طی 49 روز گذشته در حال پشت سرگذاشتن شوک های واردشده بر پیکر این شرکت است که شوک پرواز ام.اچ 370 در تاریخ هوانوردی جهان بی سابقه بوده است.

این پرواز 17 اسفندماه سال گذشته یک ساعت پس از برخاستن از باند فرودگاه بین المللی کوالالامپور و در مسیر پکن با 239 مسافر و خدمه پرواز از صفحه رادارها ناپدید شد و تاکنون اثری از آن بدست نیامده است.
کد N242737