رییس مرکز پژوهش های مجلس:

با اجرای کامل طرح کاداستر، مشکل زمین‌خواری حل می‌شود

سیاسی

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه باید در حوزه اجرای طرح کاداستر اهتمامی جدی صورت گیرد، گفت: با اجرای کامل طرح کاداستر، مشکل زمین‌خواری حل می‌شود.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، کاظم جلالی با اشاره به حضور احمد تویسرکانی معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در مرکز پژوهش های مجلس، گفت: یکی از کارکردهای این مرکز پایش لحظه‌ای مسائل کشور در حوزه‌های مختلف است.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، تصریح کرد: معتقدم هرچقدر بتوانیم تعامل مرکز پژوهش‌ها با دستگاه های اجرایی و سازمان‌های قوه قضاییه را افزایش دهیم، فعالیت‌های کشور با کیفیت بهتری انجام خواهد شد و در وقت و هزینه نیز صرفه‌جویی می شود.

وی ادامه داد: فضای همکاری و همگرایی که در کشور به وجود آمده می‌تواند در رفع مشکلات کشور موثر باشد و مبارزه با فساد و زمین‌خواری را به دنبال داشته باشد.

جلالی افزود: خوشبختانه اقدامات ثبتی در کشور به سمت شفافیت رفته است و باید سعی کنیم تا با گسترش فعالیت‌های الکترونیک در حوزه ثبت، کارهای غیرقانونی کم و حذف شود.

وی با بیان اینکه باید در حوزه اجرای طرح کاداستر اهتمامی جدی صورت گیرد، تصریح کرد: اگر اقدامات سازمان ثبت اسناد و املاک کشور با همکاری سایر دستگاه های کشور به خوبی پیش رود جلوی تعرضات به زمین های کشور گرفته می شود و با اجرای طرح کاداستر مستندسازی در مالکیت های خصوصی و عمومی با صدور اسناد رسمی انجام می گیرد که این امر از زمین خواری جلوگیری می کند.

رئیس مرکز پژوهش های مجلس با بیان اینکه سازمان ثبت اسناد و املاک کشور در سال های اخیر روند مثبتی داشته است، تاکید کرد: امیدوارم که این روند همچنان ادامه داشته باشد چرا که تاثیرات خوبی در حوزه مالکیت کشور برجای خواهد گذاشت.

انتهای پیام

کد N242697