اتحادیه عرب دوشنبه آینده نشست فوق‌العاده برگزار می‌کند

معاون دبیر کل اتحادیه عرب اعلام کرد که شورای این اتحادیه روز دوشنبه نشست فوق‌العاده‌ای را به منظور مذاکره در خصوص برخی مسائل مهم عربی از جمله مسئله فلسطین و بحران سوریه برگزار خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی النشرة‌، احمد بن حلی، معاون دبیر کل اتحادیه عرب تاکید کرد، این نشست که در پاسخ به دعوت نبیل العربی،دبیر کل اتحادیه عرب برگزار میشود در سطح نمایندگان دائم و با ریاست مراکش بوده وهدف ازآن بررسی مسائل مهم عربی از جمله پیگیری اجرای تصمیمات اتخاذ شده درنشست سران عربی وهمچنین لزوم از سرگیری فعالیت چهارگروه کار با هدف پیشرفت درمنشور اتحادیه عرب ویاسرویسهای وابسته به آن است.

وی خاطرنشان کرد که العربی شورای اتحادیه عرب را در جریان تلاشها و تماس‌های خود با گروه‌های عربی، منطقه‌ای و بین‌المللی و همچنین با بان کی مون، دبیر کل اتحادیه عرب که دررابطه با بررسی مسئله فلسطینی و روند مذاکرات میان فلسطین و اسرائیل صورت گرفته، قرارداده است.

معاون دبیر کل اتحادیه عرب تصریح کرد :این نشست یک روز پیش از پایان زمان مذاکرات در29 آوریل جاری برگزار می‌شود و تحولات اوضاع سوریه را در پی اعلام برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوم ژوئن آینده و پیامدهای آن بر تلاش‌های انجام شده در راستای دستیابی به راهکار سیاسی برای حل بحران سوریه را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهد.

انتهای پیام

کد N242680