رزمایش ارتش صهیونیستی برای اشغال روستاهای جنوب لبنان و مقابله با ارتش سوریه

سوریه,ارتش صهیونیستی

بیروت – ایرنا – تلویزیون خصوصی لبنانی «الجدید» گزارش داد که ارتش رژیم صهیونیستی در حال برگزاری رزمایش هایی با هدف اشغال روستاهای جنوبی لبنان و همچنین مقابله با حمله احتمالی ارتش سوریه است.

به گزارش ایرنا، الجدید روز پنجشنبه افزود: ارتش صهیونیستی بدین منظور ماکت هایی مشابه روستاهای جنوبی لبنان در بخش جولان اشغالی سوریه ساخته و رزمایش خود را در این محل برگزار می کند.

تلویزیون لبنانی اضافه کرد که هدف این رزمایش که با شرکت نیروهای زمینی ارتش صهیونیستی برگزار می شود، شروع جنگ سوم علیه لبنان با اشغال روستاهای جنوبی آن است.

رژیم صهیونیستی این ماکت ها را شامل 300 ساختمان از جمله خانه ها ، مساجد و مراکز فرماندهی وابسته به حزب الله ساخته و مدعی شده است که حزب الله در زمان جنگ از این ساختمان ها برای شلیک موشک به فلسطین اشغالی استفاده می کند.

براساس این گزارش روزنامه صهیونیستی « یدیعوت آحرونوت» نیز نوشته است که ارتش اسراییل تصمیم دارد شبکه ای از تونل های زیرزمینی را برای آموزش و تمرین چگونگی مقابله با رزمندگان حزب الله در جنگ آینده ایجاد کند.

ارتش صهیونیستی از ماکت روستای ساخته شده برای آموزش سربازان خود در نبرد در داخل اماکنی که مردم زندگی می کنند ، استفاده می کند تا بزعم خود بتواند با کاهش خسارت های وارده به روستاها و ساکنان آنها از مجازات ها و بازخواست های بین المللی دور بماند.

در این روستاها مجسمه هایی از رزمندگان حزب الله ، زنان و کودکان داخل اتاق ها و خیابان ها ساخته شده و چنانچه گلوله ها به مجسمه هایی غیراز رزمندگان اصابت کرده باشد، نشانه شکست عملیات است.

ارتش صهیونیستی همچنین و در اثنای این رزمایش در حال تمرین چگونگی مقابله با حمله احتمالی ارتش سوریه از مرزهای جولان بویژه بعداز بحرانی شدن اوضاع در مرزهای سوریه با فلسطین و جولان اشغالی است.

ارتش صهیونیستی به همین منظور تاسیساتی را برای شرایط جنگ با ارتش سوریه ایجاد کرده که بیشتر شبیه مواضع و پایگاه های مستحکم و محل استقرار نیروهای ارتش سوریه هستند.

خاورم ** 1324
کد N242570