بروجردی در دیدار با وزیرخارجه کره جنوبی:

ایران آمادگی کمک برای بهبود روابط دو کره را دارد

مجلس

تحولات منطقه‌ای به خصوص در کشورهای سوریه،‌ عراق و افغانستان و مواضع جمهوری اسلام ایران در جهت به پایان رساندن مناقشات از جمله موضوعاتی بود که مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ایران آمادگی دارد به بهبود روابط دو کره که در دهه‌های گذشته به دلیل بحران تیره شده است، کمک کند.

به گزارش ایلنا، علاءالدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر امور خارجه کره جنوبی، گفت: ایران آمادگی دارد به بهبود روابط دو کره که در دهه‌های گذشته به دلیل بحران تیره شده است، کمک کند.

وی در این دیدار ضمن ابلاغ پیام تسلیت وزیر امور خارجه کشورمان به وزیر امور خارجه کره جنوبی و مردم این کشور، افزود: مردم ایران و وزیر امور خارجه، به دلیل حادثه تلخ غرق شدن کشتی کره جنوبی که در اثر آن ده‌ها دانش آموز و شهروند کره‌ای کشته شدند، مراتب همدردی خود را اعلام می‌کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، تأکید کرد: ایران در زمینه مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، آماده همکاری و گسترش روابط دو جانبه با کشور کره جنوبی است.

بروجردی همچنین، تصریح کرد: نقش منفی آمریکا و گسترش تروریسم در منطقه با همدستی صهیونیست‌ و همچنین تلاش این کشور در حوادث "کریمه" و اوکراین به اطلاع وزیر امور خارجه کره جنوبی رسید.

وی یادآور شد: تحولات منطقه‌ای به خصوص در کشورهای سوریه،‌ عراق و افغانستان و مواضع جمهوری اسلام ایران در جهت به پایان رساندن مناقشات از جمله موضوعاتی بود که مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

همچنین، وزیر امور خارجه کره جنوبی نیز در دیدار با رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: کره جنوبی آمادگی کامل در جهت همکاری و توسعه روابط با ایران را دارد.

هیئت پرلمانی ایران فردا با رئیس مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی کره جنوبی دیدار می‌کند.

علاءالدین بروجردی در راس هیئت پارلمانی ایران به دعوت همتای کره‌ای خود و در پاسخ به سفر چند ماه پیش هیئت پارلمانی کره‌ جنوبی در سفر سه روزه‌ای به سئول رفته است که کریمی قدوسی، شوهانی و سوری از اعضای هیئت پارلمانی ایران وی را در این سفر همراهی می‌کنند.

کد N242558