عباس: تناقضی میان آشتی ملی و مذاکرات صلح با اسرائیل وجود ندارد

سیاسی

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین با تاکید بر عدم وجود هر گونه تناقض میان آشتی ملی و مذاکرات صلح با رژیم صهیونیستی گفت: پایبندی فلسطینیان به صلح براساس مشروعیت بین‌المللی این روند صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی الوفد، محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین دربیانیه‌ای اظهار داشت: ما به برقراری صلح عادلانه براساس راهکار تشکیل دو کشور مطابق با تصمیمات مشروع بین‌المللی پایبند هستیم.

در این بیانیه آمده است که عباس در پی اعلام دو هیئت آشتی ملی فلسطینی مبنی بر پایان اختلافات میان گروه‌ها و تحقق یکپارچگی ملی عنوان داشت: منافع ملت فلسطین در گرو محافظت از وحدت اراضی و ملت این کشور است و این دو امر در تشکیل کشور مستقل فلسطین به مرکزیت قدس نقش بسزایی دارد.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین عنوان داشت: چنین گامی که مورد حمایت کشورهای عربی و بین‌المللی است ، قدرت مذاکره کننده فلسطینی را برای ایجاد راهکار تشکیل دو کشور تقویت می‌کند و این امر کاملا با طرح صلح عربی و توافقات حاصل شده در مکه، دوحه و قاهره ومشروعیت بین‌المللی وهمچنین تصمیم مجمع کل سازمان ملل در سال 2012 که کشور فلسطین را به عنوان عضو ناظر در مرزهای سال 1967 به رسمیت شناخت،منسجم است.

پیشتر جنبش حماس و سازمان آزادی بخش فلسطین در یک نشست مشترک که در اردوگاه ساحلی پناهندگان در غرب غزه برگزار شد، اعلام کردند که طرفین با پایان دادن به شکاف فلسطینی- فلسطینی و همچنین تشکیل دولت آشتی ملی به ریاست محمود عباس به توافق رسیدند.

در همین حال دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در واکنش به این اقدام از لغو نشست مذاکراتی میان اسرائیل و فلسطینیان خبر داد.

سخنگوی نتانیاهو تاکید کرد که عباس باید یکی از این دو گزینه را انتخاب کند؛ صلح با حماس یا سازش با اسرائیل، زیرا این دو گزینه درموازات هم بوده ومنطبق باهم نخواهند شد.

انتهای پیام

کد N242550