انتقاد شدیداللحن آمریکا از انتخاب ایران

کمیته سازمان‌های غیردولتی سازمان ملل

نماینده آمریکا در سازمان ملل از انتخاب ایران برای عضویت در کمیته سازمان‌های غیردولتی سازمان ملل به شدت انتقاد کرد.

به گزارش آفتاب به نقل از تسنیم، آمریکا به شدت از انتخاب ایران به عنوان عضو کمیته سازمان‌های غیردولتی سازمان ملل انتقاد کرد.

سامانتا پاور، نماینده آمریکا در سازمان ملل طی بیانیه‌ای گفت: «نامزد شدن بدون مخالفت ایران، کشوری که مقامات آن به طور مرتب مدافعان حقوق بشر را زندانی می‌کنند، افراد زیادی را شکنجه می‌کنند و حقوق قانونی افراد را نقض می‌کنند از جمله نتایج مشکل‌ساز انتخابات امروز بود.»

کمیته سازمان‌های غیردولتی سازمان ملل نهادی در این سازمان است که مسئولیت تصمیم‌گیری درباره اعطای مجوز سازمان ملل به سازمان‌های غیردولتی را دارد. آمریکا نیز بار دیگر برای عضویت در این کمیته متشکل از ۱۹ عضو انتخاب شد.

«پاور» گفت: «آمریکا همچنان از این تریبون برای مبارزه با کسانی که به دنبال مانع‌تراشی برای فعالیت‌های انتقادی جامعه مدنی هستند استفاده خواهیم کرد و به حمایت از نقش مهم سازمان‌های غیردولتی در سازمان ملل ادامه خواهیم داد.»

دیده‌بان سازمان ملل، گروهی که بر کار سازمان ملل نظارت می‌کند نیز بیانیه‌ای درباره انتخاب ایران به عضویت در این کمیته صادر کرد.

هیلل نئوئر، مدیر اجرایی گروه دیده‌بان سازمان ملل گفت: «امرو برای حقوق بشر، روز سیاهی است.»

علاوه بر این، سامانتا پاور، در شبکه اجتماعی توئیتر در همین باره نوشت: «با در نظر گرفتن سوابق ایران در زمینه زنان و حقوق بشر، این تصمیم بی‌عدالتی است.»
کد N242400