حمله انتحاری در جنوب پاکستان سه کشته برجای گذاشت

کراچی,انفجار انتحاری

اسلام آباد - ایرنا - منابع خبری پاکستان گزارش دادند: حمله انتحاری روز پنجشنبه در شهر بندری ˈکراچیˈ مرکز ایالت سند در جنوب پاکستان سه کشته و 15 زخمی برجای گذاشت.

بگزارش ایرنا، رسانه های پاکستانی به نقل از گزارش پلیس کراچی افزودند: این اقدام تروریستی امروز در نزدیکی مرکز صیفی جات این شهر توسط یک تروریست انتحاری صورت گرفت.

پلیس کراچی اعلام کرد: در این انفجار سه نفر از جمله ˈشفیق تنولیˈ افسر ارشد پلیس کراچی کشته و بیش از 15 نفر نیز زخمی شدند.

گزارش شده است ؛ عامل انتحاری بین هشت تا 10 کیلوگرم مواد منفجره به همراه داشت.

تیم های امدادی با حضور در محل انفجار اجساد قربانیان و زخمی های این حادثه را به مرکز پزشکی قانونی و بیمارستان شهر کراچی منتقل کردند.

برخی از منابع خبری شمار قربانیان حمله انتحاری امروز در کراچی را چهار تا پنج کشته اعلام می کنند اما این گزارش از سوی منابع رسمی تایید نشده است.

نیروهای امنیتی پاکستان با محاصره منطقه؛ عملیات بازرسی و جستجو بمنظور بازداشت مظنونان این اقدام تروریستی را آغاز کردند.

تاکنون هیچ گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است. اما مقامات پاکستان شبه نظامیان وابسته به گروههای افراطی را برای انجام چنین اقداماتی مقصر می دانند.

طی روزهای اخیر حملات تروریستی در مناطق مختلف پاکستان علیه شهروندان این کشور افزایش یافته است.

کمیسیون حقوق بشر پاکستان پیشتر اعلام کرده بود: سال 2013 میلادی مرگبارترین سال برای مردم کراچی بوده و در طول این سال، سه هزار و 251 پاکستانی در جریان خشونتهای سیاسی و قتلهای هدفمند تروریستی به ویژه با انگیزه های فرقه ای کشته شدند.

دولت پاکستان مرداد سال گذشته، عملیات برنامه ریزی شده ای را علیه گروههای تروریستی، افراط گرایان، عاملان قتلهای هدفمند و آدم ربایان در شهر بندری کراچی مرکز ایالت سند آغاز کرد.

آساق**1095**1856
کد N242260