عریقات: اظهارات نتانیاهو درباره مذاکرات سازش مردود است

مذاکره‌کننده ارشد فلسطین در مذاکرات صلح خاورمیانه اظهارات نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در خصوص تلاش‌های جنبش فتح برای آشتی با حماس را مردود دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، صائب عریقات، مذاکره‌کننده ارشد فلسطین درمذاکرات صلح خاورمیانه در گفت‌وگو با خبرگزاری شینهوا اعلام کرد:‌ اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی کاملا مردود است.

وی ادامه داد: آشتی ملی اولویتی ملی است و هیچ ارتباطی با مذاکرات صلح کنونی با اسرائیل ندارد.

عریقات گفت، نتانیاهو آگاه است که دستیابی به صلح بدون آشتی ملی در فلسطین ممکن نیست و مذاکره‌کنندگان اسرائیلی از دودستگی میان فلسطینی‌ها برای مختل کردن فرآیند مذاکرات صلح خاورمیانه استفاده می‌کنند.

پیش از این، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از گزارش‌های منتشر شده درخصوص افزایش روابط میان حماس و فتح انتقاد کرد.

نتانیاهو گفت:‌ محمود عباس به جای حرکت به سمت صلح با اسرائیل، در مسیر آشتی با حماس قدم می‌گذارد. او باید انتخاب کند. آیا او می‌خواهد با حماس صلح کند یا با اسرائیل و انتخاب هر دو گزینه به طور هم‌زمان امکان‌پذیر نیست. امیدوارم او گزینه صلح را انتخاب کند اما تاکنون این کار را نکرده است.

نتانیاهو عباس را به مانع‌تراشی در فرآیند مذاکرات صلح میان اسرائیل و فلسطین متهم کرد و گفت:‌ ما بر آنیم تا مذاکرات با فلسطینی‌ها از سر گرفته شود اما هر موقع که به این نقطه می‌رسیم، ابومازن شرایط جدیدتری مطرح می‌کند که می‌داند برای اسرائیل قابل قبول نیست.

در همین حال، نخست‌وزیر دولت حماس در کنفرانس مطبوعاتی مشترکی با هیأت اعزامی سازمان آزادی‌بخش فلسطین به غزه پایان اختلاف میان گروه‌های فلسطینی را اعلام کرد.

انتهای پیام

کد N242161