بروجردی: ایران به بهبود روابط دو کره کمک خواهد کرد

سیاسی

تهران-ایرنا-رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در دیدار با وزیر امور خارجه کره جنوبی گفت: ایران آمادگی دارد به بهبود روابط دو کره که در دهه های گذشته به دلیل بحران تیره شده، کمک کند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری خانه ملت، علاءالدین بروجردی عصر امروز (چهارشنبه) با وزیر امور خارجه کره جنوبی در سئول دیدار کرد.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در این دیدار گفت: ایران آمادگی دارد به بهبود روابط دو کره که در دهه های گذشته به دلیل بحران تیره شده ، کمک کند.

بروجردی ضمن ابلاغ پیام تسلیت وزیر امور خارجه ایران به وزیر امور خارجه کره جنوبی و مردم این کشور گفت: مردم ایران و وزیر امور خارجه به دلیل حادثه تلخ غرق شدن کشتی کره جنوبی که در اثر آن ده ها دانش آموز و شهروند کره ای کشته شدند مراتب همدردی خود را اعلام می کند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: ایران در زمینه مسائل اقتصادی، سیاسی و فرهنگی آماده همکاری و گسترش روابط دو جانبه با کشور کره جنوبی است.

بروجردی در این دیدار تصریح کرد: نقش منفی آمریکا و گسترش تروریسم در منطقه با همدستی رژیم صهیونیستی و همچنین تلاش این کشور در حوادث کریمه و اوکراین به اطلاع وزیر امور خارجه کره جنوبی رسید.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس یادآور شد: تحولات منطقه ای به ویژه در کشورهای سوریه، عراق و افغانستان و مواضع جمهوری اسلامی ایران در جهت به پایان رساندن مناقشات از جمله موضوعاتی بود که مورد بررسی طرفین قرار گرفت.

براساس این گزارش، وزیر امور خارجه کره جنوبی در دیدار گفت: کره جنوبی آمادگی کامل در جهت همکاری و توسعه روابط با ایران را دارد.

هیات پارلمانی ایران فردا با رئیس مجلس و رئیس کمیسیون امنیت ملی کره جنوبی دیدار می کند.

علاءالدین بروجردی در راس هیات پارلمانی ایران به دعوت همتای کره ای و در پاسخ به سفر چند ماه پیش هیأت پارلمانی کره ای ها به سئول رفته است. کریمی قدوسی، شوهانی و سوری از اعضای هیئت پارلمانی ایران هستند.

سیام**9173**1449
کد N242065