در دیدار نویسندگان و مسئولان سرای اهل قلم

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام: تندروی مخل امنیت است

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام,هاشمي رفسنجاني,اعتدال

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انقلاب اسلامی را یک انقلاب فرهنگی خواند و گفت: مطمئناً در مقوله فرهنگ به خاطر جامعیت آن، نگاه‌ها متفاوت است و باید بر اساس معیارهای اسلامی و با رعایت اعتدال برنامه‌ریزی و فعالیت کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی صبح چهارشنبه در دیدار نویسندگان و مسئولان سرای اهل قلم، با تشریح اوضاع اوایل انقلاب و طبیعی دانستن برخی از تندروی‌ها، اظهار کرد: شخصیتی مثل امام راحل به عنوان رهبر انقلاب در مقاطع مختلف جلوی افراطیون را می‌گرفتند و نمی‌گذاشتند فضای عمومی جامعه تحت تأثیر قرار گیرد.

وی با بیان گوشه‌هایی از اوضاع افغانستان، عراق، سوریه و مصر، خاطرنشان کرد: تندروی همیشه مخلّ امنیت و سبب ناامنی است و بدنه جوامع که متشکل از اقشار مختلف است، همیشه از تندروی‌ها گریزان و از تندروها متنفر است.

هاشمی رفسنجانی، پایبندی به قانون را مهم و برای جامعه ضروری دانست و گفت: شاید نسبت به برخی از قوانین انتقاد داشته باشیم، ولی بی‌قانونی و عدم توجه به قانون با هیچ منطقی سازگار نیست.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، صبوری در مقابل مشکلات را دستور خداوند در قرآن دانست و یادآور شد: اگر رابطه انسان‌ها با خدا عابدانه و صمیمانه باشد، خداوند نیز بندگانش را رها نمی‌کند.

وی همچنین، گفتار و رفتار امام(ره) را آیینه‌ای برای راهنمایی جامعه دانست و گفت: شخصیتی در آن سطح، همیشه به خدا توکل می‌کردند. توکل بر خدا به انسان توان می‌بخشد که بزرگترین سرمایه برای درک زندگی است.

بر اساس این گزارش، در آغاز این دیدار مهدی خزعلی و چندتن از حاضران به بیان دیدگاه‌های خود درباره مسایل فرهنگی، سیاسی و اجتماعی پرداختند.

انتهای پیام

کد N242025