رایزنی وزیران خارجه ایران و لتونی

دکتر محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان و ادگارز رینکویچ، وزیر امور خارجه لتونی صبح دوشنبه روابط دوجانبه به‌ویژه همکاری‌های دو کشور در دوره ریاست لتونی بر اتحادیه اروپایی و موضوعات مهم منطقه‌یی و بین‌المللی را مورد تبادل نظر قرار دادند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، وزیر امور خارجه کشورمان در دیدار با وزیر خارجه لتونی که در راس هیاتی اقتصادی به ایران سفر کرده است، بامروری بر روابط دو کشور، زمینه همکاری‌ها در حوزه‌های مختلف سیاسی، اقتصادی و فرهنگی را مثبت ارزیابی کرد و ظرفیت‌های موجود برای ارتقای مناسبات بین دو کشور را با اهمیت خواند.

ظریف اراده سیاسی موجود در دو کشور برای افزایش همکاری‌ها را مهم دانست و ابراز امیدواری کرد همکاری‌ها در سطح مناسب خود تحقق یابد.

همکاری‌های دو کشور در حوزه فرهنگی، گردشگری، میراث فرهنگی، حمل و نقل، ضرورت فعال‌سازی بخش‌های خصوصی دو کشور از دیگر موضوعات مطرح شده از سوی وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار بود.

وزیر خارجه لتونی نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از سفر خود و هیات همراه به کشورمان، گفت‌وگوهای انجام شده با وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران را سازنده توصیف و نقش و جایگاه ایران در موضوعات مهم منطقه را مورد تاکید قرار داد.

او آمادگی کشورش برای همکاری بخش خصوصی در حوزه اقتصادی، حمل و نقل، موضوعات فرهنگی و آکادمیک و گسترش روابط را مورد توجه قرار داد.

وزیران خارجه جمهوری اسلامی ایران و لتونی هم‌چنین موضوعات مهم منطقه از جمله آخرین تحولات بحران سوریه، انتخابات در عراق و افغانستان و هم‌چنین وضعیت اوکراین را مورد بحث و تبادل نظر قرار دادند.

انتهای پیام

کد N241829