در گفت‌وگو با ایسنا

یک مقام ایرانی ادعای دستگیری چند عضو سپاه و حزب‌الله در یمن را تکذیب کرد

سیاسی

یک مقام مسوول در سفارت ایران در صنعا اخبار منتشر شده درباره دستگیر شدن تعدادی از ایرانیان در یمن را تکذیب کرد.

این مقام مسوول در سفارت ایران در صنعا در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با انتقاد از مطالب منتشر شده در برخی رسانه‌های عربی، اظهار کرد: این اخبار صحت ندارد و برخی رسانه‌ها هر چند وقت یک بار اقدام به انتشار این اخبار کذب می‌کنند.

او تاکید کرد: مقامات رسمی یمن تاکنون چنین ادعایی مطرح نکرد‌ه‌اند و موضوعی به سفارت منعکس نشده است.

این مقام مسوول هم‌چنین درباره آخرین اخبار از پیگیری وضعیت نوراحمد نیکبخت دیپلمات ربوده شده ایران در صنعا نیز گفت: وی در سلامت کامل به سر می‌برد.

وی هم‌چنین درباره سفر معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه به یمن برای پیگیری وضعیت نیکبخت نیز گفت: اگر شرایط مهیا باشد این سفر انجام می‌شود.

به گزارش ایسنا، یک منبع یمنی مدعی شد که تعدادی از اعضای حزب‌الله لبنان و ایران را که به نفع حوثی‌ها در این کشور فعالیت داشتند، دستگیر کرده‌اند.

این منبع در گفت‌وگو با سایت عربی 21 مدعی شد که مسوولان یمنی افرادی را که وابسته به حزب الله لبنان و سپاه پاسداران ایران بوده است، دستگیر کردند و در حال حاضر ایران به دنبال میانجی‌گری برای آزادی این افراد است.

این منبع که خواست نامش فاش نشود در ادامه ادعاهای واهی خود گفت که این افراد برای گروه‌های حوثی در این کشور فعالیت می‌کردند.

او اشاره‌ای نکرد که آیا این فعالیت‌ها نظامی بوده یا تنها حمایت فنی و اطلاعاتی بوده است.

بنا بر ادعای این منبع، ایران اکنون به دنبال میانجی برای آزادی این افراد است اما این تلاش‌ها تا کنون به نتیجه‌ای نرسیده است.

انتهای پیام

کد N241631