ادامه برخورد با تخریب‌کنندگان محیط زیست در گلستان

دادگستري گلستان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای عمومی و انقلاب گرگان گفت: برخورد با قانون شکنان و تخریب‌کنندگان محیط زیست با جدیت ادامه دارد.

حجت‌الاسلام سیدمصطفی حقی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به صدور آرای قاطع در محاکم استان در این خصوص، اظهار کرد: در هماهنگی‌های انجام شده با دستگاه‌های ذی ربط برخورد با قانون شکنان و تخریب کنندگان محیط زیست مستمر و پیوسته و با جدیت صورت می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به خطرات ناشی از ساخت و سازهای غیرمجاز توسط سودجویان در حاشیه رودخانه‌های استان به‌ویژه در روستای زیارت از مردم خواست، پیش از اقدام برای خرید زمین در این مناطق، از مراجع ذیصلاح درباره مجوزهای این اراضی استعلام کنند تا در آینده دچار مشکل نشوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای گرگان اضافه کرد: خرید زمین در این مناطق، بدون بررسی مجوزهای مورد نیاز، سبب افزایش بار پرونده‌های قضایی در محاکم استان شده است.

حقی با بیان اینکه پیشگیری از زمین‌خواری و ساخت و سازهای غیرمجاز در حریم رودخانه‌ها، اراضی شیب‌دار و در منابع طبیعی فقط بر عهده دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی نیست، از فعالان محیط زیست و رسانه‌ها خواست در زمینه پیشگیری از هرگونه قانون شکنی و وقوع جرم در عرصه‌های ملی و منابع طبیعی با معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادسرای گرگان همکاری کنند.

انتهای پیام

کد N241393