نماینده شهرکرد خواهان توقف حفر تونل‌های غیر قانونی انتقال آب شد

نمانیده مردم شهرکرد در مجلس با بیان این که چاه‌ها و تونل‌های غیرقانونی آب این منطقه را به نقاط دیگر منتقل می‌کند، گفت: ما با نفس انتقال آب مشکلی نداریم بحث ما این است که کار های خلاف قانون در حال انجام است و باید جلو آن گرفته شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزرای دانشجویان ایران (ایسنا) زمانیان دهکردی،‌عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در تذکر شفاهی خود در جلسه علنی امروز اظهار کرد: مسئولان استان چهارمحال و بختیاری با انتقال آب مازاد به استان های دیگر هیچ مخالفتی ندارند اما درباره حفر تونل های خلاف و بدون مجوز در حوزه زاینده رود، کارون و رضوان شهر و نجف آباد درخواست ما رعایت قانون است.

زمانیان ادامه داد: چرا زمانی که این تونل ها مجوز زیست محیطی ندارد، زمانی که ردیف 215 ندارد، زمانی که کارشناسی نشده است، زمانی که این حفر تونل ها استان را از برخی جهات به نابودی می کشاند، اجازه حفر داده می شود؟ در خواست ما این است که یک تیم بازرسی بر نحوه عملکردها به مناطقی که این تونل ها حفر می شوند، اعزام شوند تا موضوع را از نزدیک مورد بررسی قرار دهند.

نماینده مردم شهر کرد در پایان تذکر شفاهی اش از رییس جمهور و هیات دولت خواست تا به وضعیت نا مناسب اشتغال در استان چهارمحال و بختیاری توجه کنند.

انتهای پیام

کد N241082