در دیدار از اردوگاه آوارگان در اردن؛

شاهزاده عربستانی: وضعیت آوارگان سوری قلب را به درد می‌آورد

عربستان,سوريه

شاهزاده میلیاردر عربستانی با بیان اینکه مشاهده وضعیت آوارگان سوری قلب انسان را به درد می‌آورد، از جامعه جهانی خواست تا برای حل و فضل نهایی بحران سوریه تلاش بیشتری کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه المصریون، ولید بن طلال، شاهزاده میلیاردر عربستانی در بازدید از اردوگان سوری مقیم در اردوگاه "ازعتری" در شمال اردن گفت: مشاهده وضعیت آوارگان سوری و مشکلات آن‌ها قلب به درد می‌آورد.

وی افزود: جامعه جهانی باید برای حل بحران سوریه که موجب فرار هزاران سوری به ترکیه، عراق، اردن و لبنان شده است، تلاش بیشتری کند.

ولید بن طلال خاطرنشان کرد: اردن میزبان 3 / 1 میلیون آواره است و این موجب فشارهای زیادی بر منابع محدود این کشور می‌شود. مسئولان اردنی در اردوگاه الزعتری امکانات و خدمات بسیار خوبی را به آوارگان سوری ارائه می‌کنند اما مطمئناً اردوگاه مذکور نمی‌تواند جای کشور را برای آ‌ن‌ها بگیرد.

وی همچنین در سخنرانی خود در دانشگاه ملی اردن در امان بار دیگر خواهان حمایت از اردن به خاطر فراهم کردن امکانات برای آوارگان سوری در این کشور شد.

وی خاطرنشان کرد: اردن آغوش خود را به روی همسایگان رنج کشیده خود چه فلسطینی‌ها و چه سوری‌ها باز کرده است.

در همین راستا اخلیف الطراونة، رئیس دانشگاه ملی اردن مدرک دکترای افتخاری در رشته امور بین‌الملل را تقدیم ولید بن طلال کرد.

انتهای پیام

کد N240672