ولایتی: با وزیر خارجه لتونی گفت‌وگو‌هایی در زمینه هسته‌ای داشتیم

سیاسی

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: با توجه به اینکه قرار است لتونی رئیس اتحادیه اروپا بشود انجام گفت‌وگو و زمینه‌سازی، بهبود روابط میان ایران و اروپا را ضروری می‌دانیم.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک گفت: با توجه به اینکه قرار است لتونی رئیس اتحادیه اروپا بشود انجام گفت‌وگو و زمینه‌سازی، بهبود روابط میان ایران و اروپا را ضروری می‌دانیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، علی اکبر ولایتی که صبح امروز با اندرس پلیدگوویچ، وزیر خارجه لتونی در مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار داشت در جمع خبرنگاران به بخش‌هایی از گفت‌وگوهای انجام شده اشاره کرد.

ولایتی با ارزشمند خواندن گفت‌وگو‌های انجام شده با وزیر امور خارجه لتونی گفت: در از آنجایی که در نیمه اول 2015 قرار است ریاست اتحادیه اروپا با کشور لتونی باشد طبیعتا برای آینده رابطه ایران و اروپا برای هر دو کشور قابل توجه است.

وی افزود: یکی از دلایل سفر وزیر خارجه لتونی به ایران این است که آمادگی‌های لازم را فراهم کند تا زمانی که ریاست اتحادیه اروپا را به عهده دارند توسعه روابط بین ایران و اروپا صورت بگیرد.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک با اشاره به سابقه رابطه سیاسی میان ایران و لتونی خاطرنشان کرد: این سابقه به سال 1921 بازمی‌گردد و برای رابطه میان دو کشور سابقه طولانی محسوب می‌شود. در گذشته و هم اکنون ایران و لتونی رابطه خوبی با یکدیگر داشتند و هر دو توافق داشتیم که زمینه برای توسعه روابط بین دو کشور چه به صورت دو جانبه و چه به صورت رابطه ایران و اروپا در زمان ریاست لتونی در اتحادیه اروپا فراهم است. همچنین مسائل مختلف منطقه‌ای از جمله مساله سوریه، موضوع اوکراین، سایر مسائل از جمله افغانستان و منطقه خاورمیانه مورد بحث و گفت‌وگو قرار گرفت.

ولایتی افزود: با وزیر خارجه لتونی گفت‌وگوهایی در زمینه بحث هسته‌ای نیز داشتیم.

انتهای پیام

کد N240555