مفتی سوریه: مردم رئیس جمهور آینده را تعیین می‌کنند/ "سوریه قلب تپنده جهان عرب است"

سوريه

مفتی سوریه با تاکید بر اینکه تنها مردم سوریه حق دارند رئیس جمهور آینده خود را تعیین کنند، گفت: ملت ما برای حفظ خاک و ارزش‌های کشور خود بهای سنگینی را پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه الان، احمد بدرالدین حسون، مفتی سوریه در دیدار با مسئولان کمیته روابط عمومی و دفتر امور شهدا در دمشق گفت: سوریه از طریق خون مردمانش طی بحران کنونی، بهای سنگینی را برای حفظ خاک و ارزش‌های خود پرداخت کرده است.

وی افزود: همگان نقش و وظیفه مهمی را در خدمت به ملت و جامعه خود برعهده دارند و ما باید برای تقویت وحدت میان خود تلاش کنیم.

بدرالدین حسون خاطرنشان کرد: ملت سوریه همان کسانی هستند که رئیس جمهوری آینده خود را تعیین می‌کنند نه کسانی که در خارج از کشور نشست‌هایی را برگزار می‌کنند و منتظر دستور کارهای خارجی هستند.

وی از تمامی سوری‌ها خواست تا برای برقراری صلح، خدمت به کشور خود و حمایت از ارتش سوریه در مقابله با تروریسم حمایت کنند.

حسون تاکید کرد: اسلام واقعی در سوریه وجود دارد چرا که این کشور به تمامی ادیان آسمان احترام می‌گذارد و ماموریت اصلی آن خدمت به انسان‌هاست.

وی ادامه داد: حتی اگر دشمنان ما تلاش کنند تا چهره کشور و مردم سوریه را خدشه‌دار کنند، باز هم سوریه قلب تپنده جهان عرب و سرزمین صلح و میانه‌روی و اعتدال باقی خواهد ماند.

در همین راستا اعضای کمیته روابط عمومی و دفتر امور شهداء به خاطر قدردانی از تلاش‌های برخی شهیدان سوری در حمایت از وطن خود با خانواده‌های آن‌ها ملاقات کردند.

انتهای پیام

کد N240459