معاون نخست وزیر عراق: پیروزی مالکی در انتخابات خطری برای عراق است

عراق,انتخابات عراق

معاون نخست وزیر عراق ضمن دعوت از مردم این کشور برای حضور گسترده در انتخابات پارلمانی آتی هشدار داد: پیروزی مجدد نوری مالکی در انتخابات "خطری" برای عراق است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه‌ خبری اسکای نیوز عربی، صالح مطلق، معاون نوری مالکی، نخست وزیر عراق نسبت به پیروزی مجدد مالکی در انتخابات پارلمانی آتی هشدار داد.

وی با بیان اینکه پیروزی مالکی در این انتخابات "خطری" برای عراق محسوب می‌شود، از عراقی‌ها خواست تا به خاطر تغییر و اصلاح در کشور خود در انتخابات 30 آوریل مشارکت گسترده‌ داشته باشند.

المطلق گفت: مشارکت گسترده در انتخابات به تشکیل دولت جدیدی که متشکل از شخصیت‌های سیاسی میانه‌رو باشد، کمک می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: اگر عراقی‌ها این بار نتوانند دست به تغییر و اصلاح بزنند با مشکلات بزرگ‌تری مواجه می‌شوند که مهم‌ترین و اولین این مشکلات جنگ طایفه‌ای است که به تقسیم کشور منجر می‌شود.

معاون مالکی همچنین ضمن هشدار نسبت به تقلب در انتخابات آتی، گفت: هیچ تضمینی برای ممانعت از تقلب در انتخابات وجود ندارد. تقلب این بار به ویژه در استان الانبار مسئله‌ای نگران کننده است چرا که اهالی این استان کارت‌های شرکت در انتخابات را ندارند.

مطلق گفت: خطر اصلی در این مسئله نهفته است که در انتخابات آتی شخصیت‌هایی پیروز شوند که نماینده واقعی الانبار نباشند و این یعنی وقوع "انتفاضه" و تنش‌های دیگری در این مناطق که ممکن است به مناطق دیگر نیز سرایت کند.

انتهای پیام

کد N240170