یک فعال دانشجویی: افزایش اعتماد عمومی تنها با عملکرد دولت گره نخورده است

دانشجويي,تشكل دانشجويي,دانشگاه آزاد اسلامي

مسئول روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب گفت: در هر دوره‌ای با توجه به تغییرات سیاسی، اجتماعی و اقتصادی جامعه، اعتماد عمومی نیز دچار تغییرات می‌شود.

کیا طاهری در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد: برای درک میزان اعتماد عمومی باید به بحث تکثرگرایی توجه ویژه‌ای کرد و ضمن قبول وجود تفاوت عقیده و نظر فردی با خودمان نباید اعتماد عمومی را زیر سوال ببریم؛ همانطور که توجه به کثرت‌گرایی در قرآن نیز آمده است نباید بگذاریم تفاوت‌های فردی اعتماد عمومی را خدشه‌دار کند.

وی تغییرات جامعه را بر مقوله اعتماد عمومی مؤثر دانست و گفت: اعتماد عمومی از شرایط مختلف جامعه بویژه سیاست، اقتصاد و امور فرهنگی تأثیر می‌پذیرد اما به طور کلی در گذر از هر دوره‌ای به دوره دیگر، کشور ما شاهد تغییر میزان اعتماد عمومی بوده است.

این فعال دانشجویی با بیان اینکه "تحقق اعتماد عمومی نیازمند بستر فرهنگی است"، افزود: شورا پذیری در جامعه ما هنوز جا نیفتاده است و به همین دلیل برخی افراد معتقدند که اعتماد عمومی در جامعه ما شکل نگرفته است اما اگر با توجه به فضای اعتدال، اعتماد عمومی را بررسی کنیم، می‌بینیم که پذیرش افکار مختلف و کنار هم قرار گرفتن آنها موجب محقق شدن این سرمایه اجتماعی می‌شود.

مسئول روابط عمومی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد واحد تهران جنوب در پایان خاطرنشان کرد: افزایش اعتماد عمومی تنها با عملکرد دولت گره نخورده و نیازمند حضور و عملکرد درست نهادهای مردمی و مشارکت آنان است.

انتهای پیام

کد N240000