ابطحی: تعداد دریافت‌کنندگان یارانه نقدی، معیار اندازه‌گیری اعتماد عمومی نیست

هدفمندي يارانه‌ها, مجمع روحانيون مبارز, يارانه

یک عضو مجمع روحانیون مبارز اظهار کرد: اعتماد عمومی در حوزه اقتصادی آسیب‌پذیر شده است ولی نباید این موضوع را به دیگر حوزه‌ها نیز نسبت داد.


حجت‌الاسلام والمسلمین محمدعلی ابطحی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اشاره به مطالب مطرح شده در مورد اینکه تعداد زیادی از مردم فرم دریافت یارانه نقدی را پر کرده‌اند، افزود: با توجه به تبلیغات غیراصولی که در این زمینه صورت گرفت، این موضوع قابل پیش‌بینی بود.

 
 


وی با بیان اینکه "اعتماد عمومی در حوزه اقتصادی آسیب دیده است"، تصریح کرد: بخش عمده این موضوع به اختلاس‌های بزرگ دولتی بر می‌گردد که در گذشته صورت گرفته است.


 
 


این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه "این بی‌اعتمادی فقط مربوط به دولت نیست و جنبه عمومی دارد"، گفت: در مجموع معتقدم که نوع واکنش مردم به بحث یارانه‌ها را نباید به بحث اعتماد مردم به کل سیستم تعمیم داد و در واقع آن را معیار اندازه‌گیری اعتماد عمومی دانست؛ چراکه در مسائل و مشکلات اقتصادی پارامترهای زیادی نهفته است.


 
 


ابطحی ادامه داد: البته این مساله حقیقت مهمی را نشان داد و آن این است که مسئولان در تصمیم‌گیری‌های خود به نتایج درازمدت نیز فکر کنند و در مورد تصمیمات و حرف‌هایی که می‌زنند فقط منابع کوتاه‌مدت یا چند روز را در نظر نگیرند.


 
 


وی همچنین با بیان اینکه "عدم انضباط مالی در سیستم دولتی و درو‌غ‌هایی که مسئولان قبلی مطرح می‌کردند، خود زمینه‌ساز افزایش بی‌اعتمادی شده است"، تاکید کرد: مسئولان باید به تفکر مردم در جامعه احترام بگذارند و آمارهای دقیق به مردم ارائه دهند.


 
 


این عضو مجمع روحانیون مبارز با بیان اینکه "نوع رفتار دولت و حاکمیت با بیت‌المال نیز در این زمینه بسیار مهم است"، افزود: افزایش اعتماد عمومی فقط وظیفه دولت نیست و همه دستگاه‌ها از جمله قوه قضائیه در ایجاد این اعتماد عمومی مؤثر هستند.


 
 


انتهای پیام


           
کد N239967