دیدار معاون وزیر خارجه ایران با وزیر خارجه ساحل‌عاج

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان که به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات ساحل عاج به این کشور سفر کرده با شارل کوفی دیبی، وزیر خارجه این کشور درباره گسترش همکاری‌های دوجانبه گفت‌وگو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این دیدار دو طرف درباره برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های دو کشور تا سه ماه آینده و تشکیل کمیته پیگیری روابط دو کشور به توافق رسیدند.

امیرعبداللهیان در این دیدار سفر اخیر رییس مجلس ساحل عاج به تهران را برای حضور در اجلاس اتحادیه بین‌المجالس اسلامی، نقطه عطفی در توسعه روابط دو کشور خواند و بر گسترش هر چه بیش‌تر روابط دو کشور تأکید کرد.

معاون وزیر امور خارجه هم‌چنین با تأکید بر نقش و جایگاه مجالس ایران و ساحل عاج در توسعه روابط دو کشور، آمادگی رییس مجلس شورای اسلامی برای سفر به ساحل عاج را اعلام کرد.

امیرعبداللهیان هم‌چنین با توجه به تشکیل گروه پارلمانی ایران و ساحل عاج، از رییس گروه پارلمانی ساحل عاج و نیز رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این کشور برای سفر به تهران دعوت کرد.

دیدار و گفت‌وگو با نخست‌وزیر ساحل عاج و شرکت در ضیافت شام وزیر امور خارجه این کشور، از دیگر برنامه‌های امروز امیرعبداللهیان در ساحل عاج است.

معاون وزیر امور خارجه شب گذشته نیز با حضور در جمع ایرانیان مقیم ساحل عاج از نزدیک در جریان مشکلات آن‌ها قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N239754