رییس مجلس سوریه: انتخابات ریاست جمهوری تبلور اراده مردم سوریه است

انتخابات

تهران-ایرنا- ˈوائل الحلقیˈ رییس مجلس سوریه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در این کشور را تبلور اراده مردم خواند و گفت: این انتخابات بر اساس قانون اساسی کشور برگزار می شود.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، وائل الحلقی در نشست هفتگی مجلس این کشور با تاکید بر اینکه انتخابات ریاست جهموری این کشور تبلور اراده و خواست سوری ها است و مبتنی بر قانون اساسی کشور برگزار می شود، تاکید کرد: این امر بیانگر پیروز اراده مردمی و تجربه دموکراتیک حقیقی در سوریه است.

وی افزود: برگزاری این انتخابات، نشانگر آن است که ملت سوریه خواهان ادامه زندگی و تلاش برای ساختن یک کشور جدید و پیشرفته است.

رییس مجلس سوریه همچنین یادآورشد: دیدار بشار اسد رییس جهموری این کشور از شهر ˈمعلولاˈ نشانگر آن است که سوریه تمدن های غنی را در خود جای داده است و همچنان به عنوان نماد زنده ای از برادری میان قومیت ها و طیف های مختلف سوری باقی خواهد ماند و با اراده مردم و فداکاری های ارتش خود پیروز خواهد شد.

‫وی گفت: خسارت هایی که تاکنون به اقتصاد کشور وارد شده است، تلاش های مذبوحانه ای است که ‫نمی تواند مانع ادامه تحرک ملت و دولت سوریه در راستای ساختن کشور و تقویت ظرفیتهای ملت سوریه شود.

رییس مجلس سوریه روز دوشنبه اعلام کرد که انتخابات ریاست جمهوری این کشور در تاریخ 3 ژوئن (13 خرداد) برگزار خواهد شد.

به دنبال اعلام زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه و آغاز نام نویسی نامزدها، سازمان ملل، آمریکا و انگلیس با انتقاد از اقدام دمشق در برگزاری انتخابات ریاست جمهوری مدعی شدند که این انتخابات فاقد اعتبار است.

مترجمام**9329**1010
کد N239699