گزارش کمیته بررسی علل برخورد محافظ کاترین اشتون با خبرنگار رسانه ملی

تسنیم نوشت:

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: گزارش کمیته بررسی علل برخورد تیم حفاظت «اشتون» با یک خبرنگار رسانه ملی نهایی و به این کمیسیون تقدیم شد.

محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم، با اشاره به بررسی ابعاد برخورد با خبرنگار رسانه ملی در اصفهان و در جریان سفر اشتون به این استان، گفت: در روزهای گذشته در کارگروه پیگیری سفر اشتون به اصفهان و ضرب و شتم خبرنگار رسانه ملی توسط یکی از اعضای تیم حفاظت وی، جلسه‌ای با نماینده نیروی انتظامی، ضارب، مضروب و برخی مدیران صداوسیمای استان اصفهان داشتیم که در این جلسه ابعاد این موضوع مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: پس از برگزاری این جلسه و تحقیقات مکرر در این کارگروه، مشخص شد که سر تیم حفاظت اشتون تخلف کرده و دستوری برای چنین برخوردی با خبرنگاران نداشته است. البته مشخص شد که وی اقدامی سلیقه‌ای انجام داده است و آن طور که ما مطلع شده‌ایم، با فرد خاطی براساس آیین‌نامه نیروی انتظامی برخورد شده است.

جوکار خاطر نشان کرد: گزارش کارگروه بررسی ابعاد برخورد با خبرنگار رسانه ملی در جریان سفر اشتون به اصفهان با ذکر موارد گفته شده، نهایی و کمیسیون ارائه شده است.

پیشتر، سید حسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس به خبرنگار تسنیم گفته بود که کمیته‌ای سه نفره متشکل از بنده، محمدحسن آصفری نماینده اراک و محمدصالح جوکار نماینده یزد در این کمیسیون تشکیل شده است.

 

45503

کد N239582