۰

موضوعات منطقه ای، بین المللی و امنیتی محور گفتگوی ظریف و لاوروف

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
آمریکا اروپا

وزیران خارجه ایران و روسیه امروز و پیش از آغاز به کار اجلاس وزیران امور خارجه پنج کشور ساحلی دریای خزر دیدار و درباره موضوعات مختلف دوجانبه، منطقه ای و بین المللی گفتگو کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ایراس، در این دیدار "محمد جواد ظریف" وزیر خارجه ایران و "سرگئی لاوروف" بر تداوم رایزنی در مورد طیف وسیعی از موضوعات منطقه ای و بین المللی از جمله امنیت منطقه ای و تروریسم تاکید کردند. بر این اساس دو طرف در مذاکرات خود در خصوص موضوعات دوجانبه از جمله همکاری ها در خصوص دریای خزر و موضوع تدوین رژیم حقوقی و نیز افزایش ارتباط و همکاری مجالس دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

وزیران خارجه ایران و روسیه ضمن پیگیری چگونگی اجرا و پیشرفت توافقات به عمل آمده در مذاکرات سال گذشته روسای جمهور دو کشور در بیشکک که در حاشیه اجلاس سازمان همکاری شانگهای انجام گرفت، دیدار آتی آقایان دکتر روحانی و ولادیمیر پوتین در اجلاس سیکا در شانگهای چین را گام موثر دیگری در حوزه همکاری های تهران-مسکو ارزیابی کردند.

ظریف و سرگئی لاوروف در این مذاکرات همچنین تحولات مختلف منطقه ای و بین المللی از جمله اوضاع سوریه را با توجه به در پیش بودن انتخابات این کشور مورد بحث قرار دادند. مذاکرات جاری هسته ای ایران و 1+5 نیز در این دیدار مورد گفتگو قرار گرفت و دو طرف در مورد دستیابی به راه حل جامع در زمان پیش بینی شده ابراز امیدواری کردند.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.