رییس جمهور :توسعه خط آهن ایران گرجستان به نفع کل منطقه است

رييس‌جمهور,حسن روحاني

ایوسب چاخواشویلی سفیر جدید گرجستان صبح امروز (سه‌شنبه) با رییس جمهوری دیدار و استوارنامه خود را تقدیم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر جدید گرجستان، گفت: امیدوارم جناب عالی از این فرصت جهت گسترش روابط دو کشور در همه زمینه‌ها استفاده کنید.

رییس جمهور با اشاره به سابقه تاریخی و فرهنگی گرجستان، به علاقه مردم ایران به منطقه قفقاز اشاره کرد و گفت: برای ایران اتصال به بنادر دریای سیاه از جمله بندر باتومی بسیار مهم است. ما مصمم هستیم خط راه آهن خود را از طریق کشور آذربایجان به گرجستان متصل کنیم.

رییس جمهور به روابط سه جانبه کشورهای ایران، آذربایجان و گرجستان اشاره کرد و افزود: اتصال خط آهن دو کشور، به نفع کل منطقه است و ایران آماده توسعه یک روابط خوب با گرجستان است.

روحانی همچنین در این دیدار بر تسهیل روابط بین دانشگاهیان، تجار و بخش خصوصی دو کشور تأکید کرد.

سفیر جدید گرجستان نیز در این دیدار که به زبان فارسی سخن می‌گفت، به حضور ۳ساله خود در ذوب آهن اصفهان در سالهای ۷۶-۱۹۷۳ اشاره کرد و گفت: اکنون در گرجستان تحولات جدیدی در حوزه سیاست رخ داده است. نظام ریاست جمهوری به نخست وزیری تبدیل شده و پارلمان نیز تقویت شده است.

ایوسب چاخواشویلی گفت: دولت جدید ما می‌خواهد تغییرات بسیاری در کشور ایجاد کند و ما در صدد هستیم روابط خود را با همسایه‌ها تقویت کنیم. می‌خواهیم گرجستان برای همسایگان خود، یک کشور دوست و مفید باشد و امیدوارم بتوانم در دوران مأموریتم روابط دو کشور را ارتقا بخشم.

انتهای پیام

کد N239268